Jõgeva põhikooli kõrval varises keldrimägi

Jõgeva põhikooli kõrval oli kolmapäeva hommikul sisse varisenud vana keldri betoonpaneelidest katus, millel mullakiht, esialgsetel andmetel õnnetuses keegi kannatada ei saanud.

Päästjad said väljakutse pärast kella 11, millal katus tegelikult on varisenud, seda ei osanud keegi öelda. Päästjad kaevasid osa varingust igaks juhuks lahti ning kontrollisid ala termokaameraga üle. Ühtegi kannatanut varingu all ei olnud. Ala on tähistaud ja piiratud, varingukohta lahti jätta ei saa. Auk aetakse kinni, kuid enne kontrollitakse see veel laibakoera abiga igaks juhuks üle. Kooli renoveerimise käigus kaob ka see kelder.

Kelder oli kunagi juurvilja- ja kartulihoidla, sihtotstarbeliselt seda enam ei kasutatud. Keldrikatusest küngast kasutasid lapsed talvel kelgutamiseks.

“Eilse varingu taustal juhime kohalike omavalitsuste ja ka kinnistute omanike tähelepanu mahajäetud ning varisemisohtlikele objektidele,” rääkis Lõuna päästekeskuse ennetusbüroo juhataja Arvi Uustalu. “Traagiliste õnnetuste ära hoidmiseks tuleb leida võimalused nende likvideerimiseks või korda tegemiseks.” Uustalu rõhutas, et iga tähistamata sügav avatud auk või juurdepääsuga lagunev hoone on ohuks selle läheduses liikuvate inimeste elule ja tervisele.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus