Jõgeva pargijooks tänavu teistmoodi

Tuleval teisipäeval tehakse Jõgeval algust traditsioonilise pargijooksu uue hooajaga. Seeriavõistluse kahekümnes hooaeg tuleb varasematest erinev – esmakordselt võetakse Piiri pargi kõrval võistluspaikadena kasutusele ka teised Jõgeva linna pargid.


Pargijooksu peakorraldaja Aimur Sääritsa sõnul võeti muudatus ette põhiliselt just seepärast, et kakskümmend aastat on kõike ühtemoodi tehtud. “Tegime muudatustega endale ise elu raskemaks. Peame näiteks uutesse võistluspaikadesse elektrivarustuse organiseerima, asju erinevatesse kohtadesse vedama,” lausus ta. “Aga äkki nii ongi ka meil põnevam?”

Kuuest osavõistlusest koosneva jooksusarja esimene ja viimane etapp peetakse endiselt Piiri pargis (võistlused algavad alati kell 17), kuid vahepealsed neli etappi toimuvad kultuurikeskuse pargis, Virtuse terviserajal, koolidevahelises pargis ning Turu tänava pargis. Erinevate võistluspaikade tõttu muutuvad ka distantside pikkused ning muuta tuli ka võistluste formaati. Kõige väiksemad jooksusõbrad saavad sõltuvalt kohast joosta 200-300 meetrit, kõige pikem võistlusmaa jääb kahe ja kolme kilomeetri vahele.

“Osavõistluste pikkused ei ole enam meetri pealt võrdsed, distants sõltub antud koha võimalustest,” lausus Aimur Säärits. “Seetõttu ei saa me enam ka üldarvestuses liita võistlejate aegasid, vaid kasutusele tuleb võtta kohapunktid, mis muudavad võistluse kindlasti põnevamaks. Kuna mõned pargid on massijooksu korraldamiseks ka liiga kitsad, võtame ühisstartide kõrval kasutusele ka eraldi- või paarisstardid. Olenevalt osalejate arvust, on selline stardiformaat kasutusel kultuurikeskuse pargis ja Turu tänava pargis toimuval etapil.”

Jõgeva pargijooksu eelmisel hooajal peetud kuuel etapil oli stardis kokku 233 erinevas vanuses jooksusõpra, kellest üheksateist tegid kaasa kõikidel osavõistlustel. Koondarvestusse vajaminevad neli etappi sai kirja 61 jooksjat.

Hooaja kokkuvõttes saavutasid oma vanuserühmas esikoha Kenneth Metting, Kärt Lehtla, Aleksandr Grits, Kätriin Palm, Reiko Allingu, Doris Piik, Kärtyn Kaljusalu, Kadi-Liis Viiar, Marii-Anett Lillemägi, Sander Õunapuu, Nelli Sepp, Martin Toht, Miina Lehtla, Kaido Saar ja Tiina Säälik.

Jõgeva pargijooks 2015/16

8. september – Piiri park

15. september – kultuurikeskuse park

22. september – Virtuse terviserada

3. mai – koolide vaheline park

10. mai – Turu tänava park

17. mai – Piiri park

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus