Jõgeva Palliklubi võitis Tartumaa korvpalli meistrivõistluste III liiga

Sügisel seatud eesmärgid suutis Jõgevalt pärit noormeestest koosnev korvpalliklubi täita, sest võideti Tartumaa korvpalli meistrivõistluste III liiga ja üleminekumängus alistati II liiga eelviimane võistkond, kelle asemel nüüd eelolevaks aastaks II liigasse tõustakse.

Kui hooaja lõpuni oli mängida kolm mängu, nautis Jõgeva võistkond turniiritabeli liidri positsiooni, mis oleks ta viinud järgmiseks aastaks otse II liigasse. Kauaks seda lootust kahjuks ei jätkunud, sest 30. märtsil peetud mängus Tartu Teearu Grupi vastu tuli vastu võtta valus kaotus lisaajal.

Põhiturniiri eelviimane mäng kujunes kergemaks, kui loota võis, sest kuigi Tartu Rocki Fanclub oli hoolimata oma keskpärasest positsioonist turniiritabelis näidanud südikaid esitlusi, siis liidri Meelis Matkamäe (keskmiselt mängus 22 punkti) puudumine vajutas mängule kindlasti oma pitseri. Igal juhul sai Jõgeva mängu alguses saavutatud edu ja initsiatiivi hoidmisega hakkama.

Et kindlustada oma teist positsiooni turniiritabelis ja seega tugevdada võimalust minna üleminekumängudele II liiga eelviimase võistkonna vastu ning võidu korral tõusta järgmiseks hooajaks astme võrra kõrgemale, oli kõigepealt vaja alistada Incognito. Kui poolajaks oli Jõgeva võistkond saavutanud kerge edu numbritega 22:17, siis kolmas veerandaeg kulges Incognito taktikepi all- nii mindi viimasele ja otsustavale veerandajale vastu kaotusseisust 33:35. Siiski suudeti vahepealsest mõõnast välja tulla ja neljas veerandaeg kallutada enda kasuks numbritega 11:4 ja seega mänguvõit kodusadamasse tüürida numbritega 44:39. Meeskonna veduriteks punktitoomisel olid Rainer Olesk (12 punkti) ja Rain Põdra 11 punkti). Meeskonnaliikmed tõstsid eriti esile mängujuhi Mikk Lõhmuse oskuslikku tegutsemist. Tema õigeaegsed teravad sisselõiked ja täpsed söödud harutasid vastaste kaitset armutult lahti ning aitasid võistkonnakaaslasi vabamalt viskele.

Põhiturniiril kogutud üheksa võitu ja kaks kaotust oli samaväärne tulemus võistkonnaga Puhja Strohh, kuid kuna omavahelise mängu olid viimati nimetatud võitnud, siis jäi Jõgevale tabelis teine koht. Edasi tuli vaid oodata vastast play-offi veerandfinaaliks.

Play-offi kohtumised pakkusid võidurõõmu

Jõgeva vastaseks veerandfinaalis võitles end põhiturniiri seitsmendana lõpetanud ja play-offi esimeses ringis oma vastase seljatanud HeliaPuit/Tõrvandi DDS. Mäng kulges Jõgeva võistkonna juhtimisel ja lõplik vahekord pandi paika kolmandal veerandajal, mis võideti 22:6- nii et viimasele vaatusele mindi vastu juba eduseisus 50: 27 ning lõplikuks võidutulemuseks vormus 56:37. Vastaste korvirõnga läbistamise olid kõige hoolikamalt ette võtnud Alar Päll (17 punkti, sealhulgas neli kolmepunktiviset), Rain Põdra (16 punkti) ja Rainer Olesk (13 punkti). Küll võis hiljem protokolli vaadates tõdeda, et vabavisete tabamisel tehti hooaja rekord- kahjuks negatiivne (14/4 ehk vaid 28,6 protsenti), kuid õnneks ei saanud see määravaks.

Poolfinaal pakkus võimalust astuda teist korda sama reha otsa või siis võtta revanš, sest vastu astus Tartu Teearu Grupp. Jõgeva oli motiveeritud ja täis tahet näitama, et põhiturniiri kohtumine oli tööõnnetus. Ka võistkonna komplekteeritus oli seekord võrreldes eelmisega parem- kaasa sai lüüa mängujuht Mikk Lõhmus, vigastusest oli paranenud Kuldar Kuld, Kaitseväest oli linnaloaga mängule lubatud Taavi Valgmäe ja vajalik skoorimeister Alar Päll oli Tallinnast kohal.

Kõige olulisemaks peeti head esitust kaitses ja rõhutati eelkõige vajadust võtta viskekontserdi korraldamise isu ära keskmiselt 25 punkti mängus tooval vastaste snaipril Raul Petmansonil. Kui röövida kas või kümme punkti selle mehe kontolt, on märksa lihtsam mäng enda kasuks kallutada. Missiooni läbiviimine usaldati Taavi Valgmäele ja Janar Kriiskale, kes kordamööda üksteisele vahetust andes üle välja ohtlikku vastast katma pidid. Sellega tuldi edukalt kahe peale toime, sest punkte kogunes III liiga resultatiivseima mängija kontole kümme.

Finaal, mis oli oma nime vääriline

8.mail peetud finaalkohtumine Tartu Rocki Fanclubi vastu algas varakult- juba kell 10.30, kuid hoolimata varajasest kellaajast suutsid Jõgeva mängijad kontsentreeruda võitluseks. Taaskord lepiti kokku, et armutult pingutatakse kaitses ja Janar Kriiska ning Marten Saarva said ülesandeks pidurdada vastaste ohtlikumat meest Meelis Matkamäed, kattes teda kogu väljaku ulatuses personaalselt.

Vastasvõistkonda oli toetama tulnud ligikaudu poolsada trummide, pasunate, lippude ja ruuporitega varustatud Rocki fänni, kes tavapäraselt teevad lärmi ja toetuskisa Tartu Rocki mängudel. Teiste hulgas olid oma fännide võistkonna mängu vaatama tulnud Rocki mängijad Callistus Eziukwu ja Rain Veideman. Õhkkond oli nii nagu finaalis olema peab – platsil ja selle kõrval oli raskusi kaaslastega suhtlemisel ning mängust kujunes tõeline põnevusetendus.

Mängu alguses oli domineerivam pool Jõgeva, kes suutis oma korvialuse lukku panna ja sundida vastaseid hea kaitsemänguga rasketele visetele, mis tihtilugu ei tabanud. Vastaste juhtmängijat suudeti sedavõrd neutraliseerida ja tal mänguisu ära võtta, et ta paari ebaõnnestunud rünnaku järel kaitsesse omadele appigi ei tõtanud. Samas suudeti vastaste korvi all pahandust teha ja vigasid välja noolida – mängu peale kokku saadi rekordilised 33 vabaviset, millest suudeti realiseerida 19. Igal juhul oldi ilmselgelt teravamas hoos – esimese veerandaja järel mindi puhkama eduseisus 20:11.

Jõgevat tabas mõõn

Nii nagu juhtub vahel ka  parimatel võistkondadel, tabas Jõgevat mõõn. Kui juba esimesel veerandajal oli näha, et kolmepunktiviske üritused vaid luhtaläinud katseteks jäävadki, siis teisel veerandajal olukord sugugi ei paranenud- kuigi visetele saadi suhteliselt vabalt. Lisaks ei oldud rünnakul enam nii teravad korvi all ja ka vastased hakkasid paremini tabama. Poolajaks oli seis viigis 25:25. Jõgeva oli suutnud visata veerandajaga vaid viis punkti. Kõik algas uuesti otsast peale. Kahjuks allamäge mäng jätkus. Jõgeva rünnakud jooksid liiva ja kaitses oldi sunnitud vastaseid takistama vea hinnaga, mis tabavate vabavisetega ära karistati. Kolmanda veerandaja keskel näitas tabloo juba 8-punktilist kaotust. Jõgeva päästjaks kujunes vahetusmeeste pingilt mängu sekkunud Rauno Pristavka, kes mitmel rünnakul järgemööda sai vabaviske joonele palli ja lõi teravust korvi alla ning skooris seal  või välja teenitud vea järel tabavate vabavisetega.

Punkte viskasid neli meest

Emotsioon oli tagasi saadud ning neljandat veerandaega alustati juba eduseisus 41:39. Kuna korvialuse tsementeerija Rainer Olesk oli kogunud neli viga, pidi ta kaitses olema ettevaatlik ja teistel tuli käia talle korvi all kaitses abiks- meeskondlik kaitse töötas ja Rainer püsis mängus ning korvi alt kergeid korve vastased ei saanud.

Rünnakul suudeti olla rahulikud ja oma võimalusi otsida ning tabada kaks võistkonna ainsaks jäänud kolmepunktiviset Rain Põdra ja Alar Pälli poolt, mille järel võis vahetusmeeste pink püsti karata ja mängijad rusikaid vehkida. Mängu lõpuminutitel said vastased veel kahe kaugviske abil Jõgevale lähemale, kuid mängu käiku muutust tuua ei suudetud. Lõpuvile kõlades vaatasid tabloolt vastu võidunumbrid 55:51.

Punkte viskasid finaalmängus vaid neli meest- Rainer Olesk (18  punkti), suurepärase teise poolaja teinud Rauno Pristavka (17 punkti), Rain Põdra (11 punkti) ja Alar Päll (9 punkti).  Võidupidu võis alata. Jõgeva oli III liiga meistrivõistlused võitnud.

Juba järgmisel pühapäeval ootas ees hooaja viimane mäng II liiga eelviimase võistkonnaga, et III liiga põhiturniiril teise koha saanuna võidelda vastast alistades välja õigus eeloleval hooajal II liigas mängida. Võistkonna Segu vastu tehti paremus selgeks juba avaveerandiga, mis võideti 21:9. Poolaeg 40:21 ja edasine oli vaid mängu lõpptulemuse vormistamise küsimus, mille käigus said käe valgeks kõik üheksa platsil käinud meest. Numbritega 81:50 oli Jõgeva saanud võidu ja õiguse mängida järgmisel aastal aste kõrgemal.

Jõgeva Linnavalitsuse, Jõgeva Vallavalitsuse ja ASi Juta ja Kaido toel mängiva võistkonna esindaja Rauno Pristavka sõnul võib hooaja edukaks lugeda, sest võetud eesmärgid võita III liiga ja tõusta II liigasse, said teoks. Järgmisel hooajal püütakse ka II liigas ilma teha ja kõrgete kohtade eest võideldes I liigasse pürgida.