Jõgeva noored noppisid pooleteise tunniga üles 24 paari uiske

Jõgeva Noortekeskuse noored osalesid projektikonkursil NOPI ÜLES ja teenisid sellega Jõgeva Noortekeskusele väljalaenutamiseks uisud.


Projektikonkurss NOPI ÜLES on loodud 7–26aastaste noorte kogukonnale mõeldud ideede elluviimise toetamiseks. Ühe projekti läbiviimiseks saab taotleda kuni 1800 eurot. Idee esitamiseks on vaja vähemalt kahe lapse või noore koostööd.

Projekt saaks rahastuse, tuleb üles filmida video või luua poster, mis kirjeldab projekti vajalikkust. Need laetakse „Nopi Üles!“ Facebook´i lehele. Kui idee saab kahe nädalaga 200 meeldimist, saab alustada selle elluviimisega.

„Tuli talv ja tulid tuisud ‒ vaatame, kas saame uisud,“ ütlesid Jõgeva noored, kui taotlesid uisumöllu jaoks 1560 eurot.

Praeguseks on 24 paari uiske suuruses 30‒43 ära tellitud, paljud neist on reguleeritava suurusnumbriga.

„Uiskude hankimise mõte ei ole meie majas üldse uus. Noored on ammu tahtnud uisutamisvõimalust,“ rääkis noorsootöötaja Marju Saviauk ajalehele Vooremaa. „Seni ei leidnud projekti, mille jaoks uiskude ostmine oleks abikõlbulik. Me oleme Jõgeval ju peaaegu uisuvälja kõrval, kuid kaugeltki kõigil peredel pole jõukohane lastele uiske muretseda.“

Anna-Maria Kenppi ja Lotta Lisell Näärits olid need tüdrukud, kes kogu ettevõtmise enda kanda võtsid. Nagu NOPI ÜLES tingimused ette näevad, on kogu ettevõtmine nende vastutada ‒ ideest aruandluseni välja. Koos Jõgeva linna noortekeskusega tahetakse korraldada viis ühisuisutamist, kui ilm lubab.

„Tuli talv ja tulid tuisud, noortekas sai lõpuks uisud!“ on ette nähtud uisutada sõbrapäeval. „EV101. Teeme 101 jutti värskele jääle“ Eesti Vabariigi aastapäeval, „Hokimöll – paar kiiremat ringi koos kohaliku hokiklubi meistritega. „Vastlapäeva pikim jääliug ja mõni ilus piruett naistepäeva puhul“ ning „Tõmbame uisu-hooajale pidulikult joone alla!“

Noorte omaalgatuste konkursi NOPI ÜLES tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse elluviidava ESF kaasrahastatud programmis „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus