Jõgeva maakonna- ja linnajuhid huvitusid Keuruu spordirajatistest

 

Jõgeva maavalitsuse ja Jõgeva linnavalitsuse ühisdelegatsioon käis visiidil  Soomes Jõgeva sõpruslinnas Keuruus, kus tutvuti  sealsete spordirajatiste ja muu hulgas ka jäähalliga.

 

“Me tundsime huvi jäähalli ülalpidamisega seotud jooksvate kulude, spordirajatise majandamise ja haldamise vastu. Selgus, et Keuruu jäähall valmis ennekõike  omavalitsuse eestvedamisel, kes katab ka suurema osa kuludest. Jäähalli tegevusele on aluse pannud ka kohalikud iluuisutamis- ja jäähokiklubid. Jäähalli aastaseks ülalpidamiseks kulub keskmiselt  750 000  eurot.  Keuruu jäähall  on üsna lihtne metallkonstruktsiooniga ehitis staadionil. Pealtvaatajatele on seal tuhat istekohta,” rääkis Jõgeva linnavolikogu esimees Meelis Pauklin.

“Keruu spordimajas on mitmed spordisaalid, näiteks aeroobikasaal, raskejõustikusaal.  2009. aastal valmis aga uus ujula, kus on ka jõusaalid vanematele inimestele.

Jõusaalid on olemas ka koolides, samuti on linnas kunstmuruga jalgpalliväljak.

Järve ääres on mitmeid võimlemisriistu, murdmaasuusarajal saab tegeleda ka laskesuusatamisega,” kirjeldas Pauklin sportimisvõimalusi ligi 10 000 elanikuga Keuruus. Pauklin andis Keuruu-visiidist ülevaate ka möödunud nädalal peetud  Jõgeva linnavolikogu istungil.

Keuruut külastanud delegatsiooni kuulusid  ka Jõgeva maavanem Viktor Svjatõšev, maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna nõunik Vahur Kukk, Jõgeva linnapea Kalmer Lain ja linnavalitsuse liige Kalle Pint.

“Keuruul on Jõgevaga pikaajalised ja arenevad koostöösuhted. Tuleval aastal külastab sõpruslinna delegatsioon Jõgevat,” ütles maavanem Viktor Svjatõšev.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus