Jõgeva linnavolikogu isamaaliitlased pole rahul, et staadioni ehitus algab tänavu

Isamaaliidu fraktsiooni liige Ants Paju pole rahul, et ei arvestatud Jõgeva spordikongressi eel olümpiakomitee presidendi Mart Siimanniga toimunud kohtumisel välja pakutud ideed hakata ehitama staadioni 2005. aastal. Tänavu aga investeeritakse spordikeskusesse Virtus, et oleks võimalik korraldada Jõgeval veelgi rohkem tipptasemel spordiüritusi ning kutsuda kohale tipptegijaid.

“Olen arvamusel, et staadioni ehitamisega oleks põhjust alustada siis, kui üksikisiku tulumaksu laekumine on kasvanud 37 miljoni kroonini. Muidu võib juhtuda, et alustatakse ettevõtmisega, mida hiljem kritiseerima hakatakse,” rääkis Paju.

Jõgeva linnavolikogu Isamaaliidu fraktsiooni liikmed Jaan Kabin, Taisto Liivandi, Ants Paju, Kalle Piiskoppel, Tiit Saarva ja Jaano Terras soovisid maavanemalt informatsiooni täismõõtmelise staadioni ehitamise kohta Jõgeva maakonda. « Uue staadioni kohana on välja pakutud ka Jõgeva linna. Juhtide tõlgendused on seni olnud «seinast seina» ? alates maavanema aktiivsest seisukohast ehitada see Põltsamaale kuni teadmiseni, et staadion kadus riigieelarvest teel kultuuriministeeriumist Riigikokku, « kirjutavad linnavolikogu opositsionäärid.

Kirjale vastates teatas maavanem, et Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu juhatuse möödunud aasta 2. aprilli otsuses «Kultuuri- ja spordiobjektide maakondlike prioriteetide väljasõelumine» on Jõgeva linna osas maakondlikuks prioriteediks märgitud staadioni ehitamine. Vastavalt Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu juhatuse otsusele edastas maavanem mullu 3. aprillil maakondlike kultuuri- ja spordiobjektide andmed kultuuriministeeriumi riigivarabüroole. Hilisemaid otsuseid, millega oleks maakondlike kultuuri- ja spordiobjektide suhtes muudatusi tehtud, vastu võetud pole.»

Isamaaliidu kirjale saatis vastuse ka Jõgeva linnapea Viktor Svjatõsev, kes teatas, et Jõgeva linna on täismõõtmetega kergejõustikustaadioni ehitamine plaanitud käesoleval aastal. Selleks on eraldatud üks miljon krooni riigi raha ning linna panusena on arvestatud 200 000 krooni.

Jõgeva linnavolikogu arendus- ja majanduskomisjoni esimees, volikogu Keskfraktsiooni liige Ants Prii sõnul on nüüdisaegse staadioni ehitamisest Jõgevale palju räägitud. “Kui linna delegatsioon, kuhu ka ise kuulusin, käis kultuuriministeeriumis, kuulsime, et Jõgeva staadioni rahastamine oli 2004. aasta eelarveprojektist välja arvatud. Pärast seda alustas linnavalitsus nn tagatrepitööd, mille tulemusena planeeriti staadioni ehitamiseks vajalikud rahad siiski tänavusse riigieelarvesse. Hea, et käesoleval aastal õnnestub staadioni ehitamisega alustada, sest võib-olla edaspidi ei õnnestugi enam maakonna spordielu arendamiseks hädavajaliku objekti ehitamiseks raha saada,» märkis Prii.

Isamaaliidu fraktsiooni poolt maavanemale saadetud kirja kohta ütles Jõgeva abilinnapea Aare Olgo, et opositsiooni konstruktiivne kriitika on teretulnud. Küsimustele, mida isamaaliitlased esitasid maavanemale, saanuksid nad aga arvatavasti vastused ka linnapealt.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus