Jõgeva linnal tänavu kaks esindusmeeskonda

Jõgeva linnavolikogu otsusega nimetati 2017. aastaks Jõgeva linna esindusvõistkondadeks Jõgeva SK Tähe saalihoki esindusmeeskond ning Jõgeva SK Noorus-96 jalgpallimeeskond. Mõlemale esindusvõistkonnale linna poolt määratud toetuse suuruseks on 5000 eurot.

Taotluse võistkonna nimetamiseks Jõgeva linna tänavuse aasta esindusvõistkonnaks esitasid kolm Jõgeva linnas tegutsevat spordiklubi: Jõgeva SK Tähe/Olivia, Jõgeva SK Noorus-96 ning FC Jõgeva Wolves.

Kahel viimasel aastal on Jõgeva linna esindusvõistkonnaks nimetatud Jõgeva SK Tähe saalihoki esindusmeeskond, mullu määrati neile linna poolt toetuseks 12 500 eurot.

Volikogu haridus- ja kultuurikomisjoni aseesimehe Margus Kase sõnul esitati komisjonis esindusvõistkonna üle arutledes neli ettepanekut, komisjoni liikmete toetuse pälvis neist just ettepanek nimetada seekord esindusvõistkonnaks kaks võistkonda ning jagada kümne tuhande eurone toetus nende vahel võrdselt. Ka rahanduskomisjonis toetati esimehe Mihkel Kübara sõnul kahe esindusvõistkonna ideed.

Jõgeva linnavolikogu 22. detsembri istungil toimunud terava arutelu käigus ei nõustunud volikogus opositsiooni kuuluvad Keskfraktsiooni liikmed jalgpalliklubi Noorus-96 nimetamisega Jõgeva linna esindusvõistkonnaks. Volikogu liikme Peep Põdderi sõnul on toetuse määramise aluseks tulemused rahvusvahelistel tiitlivõistlustel või Eesti meistrivõistlustel, Jõgeva SK Noorus-96 aga ei osalevat Eesti meistrivõistlustel. “Kontrollisin, et kuidas on jalgpalli meistrivõistlustega see asi,” ütles Põdder volikogu istungil. “Meil on oma kõrgliiga, seal toimuvad meistrivõistlused ja seal kuulutatakse ka välja Eesti meister. Kõik, mis sealt alla riburadapidi tuleb, need on liigamängud ja seal ei kuulutata välja Eesti meistrit.”

Põdder viitas ka nõudele, et esindusvõistkonna nimes peab sisalduma selge viide Jõgeva linnale. “Meil on Jõgeva Tähe, aga meil on jalgpallikoondis Noorus-96,” ütles volikogu liige. Oma väiteid tõestades viitasid Keskfraktsiooni liikmed vaid USA internetilehele soccerway.com, mitte aga Eestis jalgpallielu korraldava Eesti Jalgpalli Liidu ametlikule kodulehele, kus liigatabelites esineb siiski nimekuju Jõgeva SK Noorus-96.

Ka teise liiga turniir, kus Jõgeva SK Noorus-96 on viimastel aastatel osalenud, kuulub siiski Eesti meistrivõistluste süsteemi, käesoleval aastal reguleerib näiteks seal toimuvat Eesti Jalgpalli Liidu juhatuse poolt kinnitatud “Eesti 2017. aasta jalgpalli meistrivõistluste teise ja madalamate liigade juhend”.

Volikogu Keskfraktsiooni poolt tehtud parandusettepanekuid ei toetanud ning ka eelnõu lõpphääletusel pälvis enamuse poolehoiu ettepanek nimetada 2017. aastal esindusvõistkonnaks nii Jõgeva SK Tähe kui ka Jõgeva SK Noorus-96. Eelnõule andsid oma poolthääle 14 linnavolikogu liiget: Mihkel Kübar, Arvo Sakjas, Taisto Liivandi, Jaano Terras, Jüri Toit, Kalmer Lain, Terje Mitt, Margus Kask, Ly Sarapuu, Mai Treial, Mait Õunapuu, Rein Kaste, Erik Raud ja Margus Hüva. Hääletamata jätsid Heli Raevald, Aare Olgo, Ants Prii ja Peep Põdder.

  1. aastal Jõgeva linnavolikogu poolt vastu võetud määruse “Spordi toetamise kord Jõgeva linnas” kohaselt makstakse linnaeelarvest toetus linna esindusvõistkonnale. Määruse kohaselt nimetab esindusvõistkonna või esindusvõistkonnad üheks kalendriaastaks linnavolikogu, esindusvõistkonna nimetamisel on aluseks eelkõige tulemused rahvusvahelistel tiitlivõistlustel või Eesti meistrivõistlustel. Esindusvõistkonna nimes peab sisalduma selge viide Jõgeva linnale ning toetus antakse võistkonna osalemiseks rahvusvahelistel tiitlivõistlustel või Eesti meistrivõistlustel.

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus