Jõgeva kergejõustikustaadioni ehitus algab tänavu

Arutelu juhtinud abilinnapea Aare Olgo märkis, et kaheksarajaline staadion võimaldaks korraldada Jõgeval ka üle-eestilisi kergejõustikuvõistlusi. Kaheksarajalise ringiga staadioni ehitamist toetasid ka linna spordikomisjoni liikmed ? spordikeskuse Virtus juhataja Toomas Klaarman ja ettevõtja Ants Prii. Lõpliku otsuse vastuvõtmiseks kuulatakse ära ka Eesti Kergejõustiku Liidu seisukoht.

Jõgeva linna delegatsioon käis staadioni ehitamise kogemusi saamas ka Paides ja Türil. Nõu on küsitud ka Tallinna Linna Spordi- ja Noorsooametist ning kultuuriministeeriumi spordiosakonnast.

Arutelul osalenud Jõgeva linnavalitsuse arhitekti Anne Ördi sõnul peetakse ka Jõgeva valla üldplaneeringus kergejõustikustaadioni piirkonnale hädavajalikuks spordirajatiseks.

Ligi 10 miljonit krooni maksma minev kergejõustikustaadion ehitatakse paika, kus praegu asub Jõgeva Gümnaasiumi spordiväljak. Lähiajal korraldatakse hange staadioni projekteerija leidmiseks, tänavu alustatakse ka ehitustöödega.

Jõgeva Gümnaasiumi direktor Taisto Liivandi tundis muret, kuidas on võimalik staadioni ehitamise ajal õpilaste kehalise kasvatuse tunde läbi viia. Aare Olgo teatas, et ehitustööd hakkavad kooli igapäevast spordielu küll ajutiselt raskendama, kuid püütakse leida lahedusi, et need takistused oleksid võimalikult väikesed ja kiiresti ületatavad.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus