Jõgeva jäähoki kahe hooaja vahetusel

Viimane jäähokihooaeg on ajalooks saanud ja kokkuvõttedki tehtud. Jõgeva hooajale tagasi vaadates tuleb tunnistada, et oma jälje jättis sellele lühikeseks jäänud talv.

 

Viimased kolmkümmend aastat siinset hokielu vedanud Kaido Poomi hinnangul oli möödunud hooajal nii kordaminekuid kui valusaid kaotusi.

“Suure turniirivõiduni me viimasel hooajal ei jõudnudki, kuid see ei tähenda, hooaeg oleks kehv olnud. Vastavalt võimalustele, mängisime oma kohad välja. Virumaa liigas olime viiendad ja Maaspordiliidu meistrivõistlustelt võitsime hõbeda ning pronksi,” ütles SK Pedja juhatuse esimees ja klubi peatreener Poom. 

Hiline algus jättis jälje

i

Kuigi viimasel talvel jagus nii külma kui lund (vahel isegi liiast), jäi hooaeg Jõgeva iidsel hokiväljakul viimaste aastate lühemaks. Jääle saadi jaanuari teisest poolest ja kiire lõppmäng saabus 10. märtsil alanud soojalainega. Kokku seega napp poolteist kuud ja sedagi sulapäevade ja külmapühadega vaheldumisi.

“Lühike kodune hooaeg tähendas seda, et meeskond jäi korralikult ette valmistamata,” tõdes Poom. “Kuigi meeskond käis alates septembrikuust kord nädalas jäätreeningutel Tartus, jäi sellest konkurentidega võrreldes ilmselgelt väheseks. Vastased, kellel jäähallid kodulinnades olemas, olid tunduvalt soodsamas seisus. Ka hooaja lõpul andis jäätreeningute vähesus tunda, sest palju liigamänge tuli pidada alles aprillis.”

Teise miinusena nimetas Poom asjaolu, et SK Pedja meeskond kui 2011. aasta Lõuna liiga meistermeeskond puksiti uue hooaja eel liigast välja.

“Tuli kiiresti leida alternatiiv, milleks osutus õnneks tugev Virumaa liiga. Üheksa meeskonna kaheringilisel turniiril saavutasime täpselt keskmise, 5. koha. Aga pikad sõidud Kohtla-Järvele ja Narva on midagi muud kui käia mängimas Tartus või Viljandis.”

Vastased, kes aga jäähalli mugavustega harjunud, ei soovi kuidagi Jõgeval mängida. Ikka otsitakse keeldumiseks põhjusi  ja eks maanteegi ole Jõgevale alati pikem kui siit mujale sõites.

Poom kardab tulevikule mõeldes, et üles ütleb ka nende meeste jaks, kes oma autodega iganädalasi pikki sõite mängudele ja treeningutele teevad. “Need lähevad kalliks, lisaks autode kulu.”

Kõige enam jäi viimasest hooajast kripeldama aga tugevate kodumängude puudumine. “Vaid kaks Virumaa liigamängu Jõgeval oligi. Kodumänge on aga väga vaja. Kas või juba ala populariseerimise pärast. Muidu kannatab meie jätkusuutlikkus.” 

Meeskonnal kindel tuumik

i

Samas tundis treener heameelt selle üle, et viimasel hooajal kujunes välja kindel meeskonna tuumik, kellele loota. Eelkõige sellised mängijad nagu Raul Kivi, Janno Pärn, Jüri Narits, Ain Kastan, Tarmo Pütsepp, Alon Pärlin,…

Raul Kivi oli ka Virumaa liigaturniiril Jõgeva meeskonna resultatiivseim, teenides hooajal 31 punkti (22 väravat + 9 söötu). Järgnesid Jüri Narits ja Ain Kastan. Kui SK Pedja hooaja lõpetamisel nimetati klubi paremaid mängijaid, siis ründajatest pälvis selle tiitli Kivi ja kaitsjatest Pärn. Kindlasti mõjutas meeskonna tulemuslikkust esiviisiku ründaja Hannes Pagi väljalangemine vigastuse läbi, kes sai liigas mängida ainult neli kohtumist.

Rääkides teistest võistlussarjadest, nimetas Poom Loodusjää liiga finaalturniirilt väljajäämist küll ebaõnnestumiseks, kuid võistlus täitis oma eesmärgi.

“SK Pedja kõik mängijad said selle võistluse läbi oma väljundi ja seetõttu täitis liiga meie vaatevinklist oma ülesande. Kuigi liiga juhtimine ja organiseerimine jättis soovida,” arvas Poom.

Taaselustatud Eestimaa Spordiliidu Jõud meistrivõistlustelt saavutati lõpuks teine ja kolmas koht, mis oli kahtlemata kordaminek. Kahjuks tuli aga Jõgeval toimunud finaalturniir sula tõttu pooleli jätta ja medalimängudeks koliti hoopis Viljandisse. Nüüd on teada, et järgmisel talvel on jäähoki maakondade koondiste tasemel kavas juba Eestimaa talimängudel Võrus. Teoreetiliselt võib tegu olla Eesti tippturniiriga, sest kaasa  võivad lüüa kõik mängijad.

Kaido Poomi sõnul on hea seegi, et viimastel aastatel on osavõtt maakonna meistrivõistlustest aktiivne olnud. Ka viimasel talvel lõi turniiril kaasa viis meeskonda: Jõgeva linn, Jõgeva vald, Põltsamaa linn, noortemeeskond ja Tabivere/Äksi. Kiirelt saabunud kevad ei võimaldanud meistrivõistlustele lõplikku joont alla tõmmata, kuid seda loodetakse teha veel selle aastanumbri sees.

“Viie meeskonna osalemine maakonna meistrivõistlustel on kindlasti väärt näitaja, mis teeb hokile ainult au,” kinnitas Poom. 

Jätkatakse Virumaa liigas

i

Viimase talve tegemistesse jääb ka uisutamise algõpe lasteaialastele, kellele linnavolikogu liikme Uno Veski ja Soome sõprade abiga uisud muretseti. Jätkati tegevust jäähalli projektiga ning Jõgeval käis demonstratsioonmängu pidamas Eesti kelguhokikoondis. Erakordne sündmus jäi riiklikus meedias vaatamata invasportlaste südikusele aga tagaplaanile. Seevastu näitas riiklik telekanal kolmandat aastat järjest õhtuses uudistesaates Kolkja tõukekelkude sõitu.  

Hokitreener Poom muretseb kesise koostöö pärast jäähokiliiduga.

“Hokiliidu tegevuses seni erilisi märke paremuse suunas pole, kahjuks. Oma liikmeskonna vastu huvi ei tunta ja klubid on jäetud omapead. Minu kui treeneri eesmärk on aga kasvatada häid mängijaid, kellel oleks võimalus mängida end koondisse. Kui aga keegi sinu töö vastu huvi ei tunne, siis kaob ka soov ning tahtmine.”

Järgmisele hokihooajale vaadates on SK Pedja esindusmeeskonnale seatud prioriteediks edukas mängimine Virumaa liigas. Arvestades liiga tugevat koosseisu, on see tõsine väljakutse. Teise koondise väljundiks oleks Loodusjää liiga. Kindlasti maakondlikud võistlused ja muud turniirid.

Üldfüüsiliste treeningutega on plaanis alustada juba suve lõpus ja septembris jäätreeningutega Tartus. Sest väga palju individuaalset tööd on võimalik ära teha ka n-ö musta maa treeninguga, mis viimastel aastatel unarusse jäänud.

“Jäähallist me aga üle ega ümber ei saa. Seni, kuni sõltume looduslikust jääst ning saame kasutada natuke kaugel asuvaid jäähalle, pole hoki sellisel kujul Jõgeval arengusuutlik,” nentis Poom tulevikule mõeldes.

i

TIIT LÄÄNE

blog comments powered by Disqus