Jõgeva andis aumärgi Elena Živaitienele

Jõgeva linnavalitsus avaldas tunnustust aumärgi andmisega sõpruslinna Jonava kultuurikeskuse kunstilisele juhile Elena Živaitienėle, kes on aidanud kaasa kultuurikollektiivide sõprussuhete edendamisele ja pakkunud neile esinemisteks mitmeid võimalusi.

Jonavas on varem esinenud Jõgevahe Pere ja Kaaratsimi rahvatantsijad ning ansambel Tempora Mores. Juuni alguses osales seal rahvusvahelisel koorimuusikafestivalil Jõgeva kammerkoor. Samuti on sõpruslinna Jonava tantsijad ja lauljad esinenud mitmel aastal Jõgeva linnapäevadel. Mullu esines  nende rahvatantsutrupp Jõgevamaa rahvakultuurifestivalil “Jõgeva ja Pedja vahel”.

“Aastaid kestnud koostöö taga on olnud eelkõige üks inimene – Jonava kultuurikeskuse kunstiline juht ja taidluskollektiivide koordinaator Elena Živaitiene. Kuna Elena läheb sellel suvel pensionile, tunnustasime tema panust kahe linna kultuurirahva  koostöö arendamisse Jõgeva linna aumärgiga,” rääkis Jõgeva linnavalitsuse arenduse peaspetsialist Erki Teder.

Aumärgi andis Elena Živaitienele üle abilinnapea Raivo Meitus 23. juuni õhtul, mil Jonavas tähistati jaanipäeva ning kuulutati välja “Jaanide vabariik”. Kõik Jonase-nimelised mehed ja Janina-nimelised naised saavad sel päeval ennast registreerida “Jaanide vabariigi”  kodanikeks. Elena oli ootamatust tunnustusest ja märkamisest väga liigutatud. Aumärgi üleandmisel osalenud Erki Tederi sõnul on see teadaolevalt esimene kord, kui Jõgeva linna aumärk antakse välismaalasele. “Aumärk on väärikas tunnustus ja selle vastu tundis suurt huvi ka Leedu kohalik meedia, samuti oli see meeldiv üllatus Jonava juhtkonnale,” rääkis Teder.

“Oleme Elenale selle panuse eest tänulikud ning loodame, et vaatamata pensionile siirdumisele, jätkub tal jõudu ja tahtmist tegelda ka edaspidi rahvatantsu edendamisega. Kui kõik läheb plaanide kohaselt, siis võime teda juba järgmisel suvel tervitada Jõgeval, kui peetakse teine Eesti naiste tantsupidu, sest loodame, et peol osalevad ka jonavalased,” sõnas Teder.

Jonava linn paikneb Kesk-Leedus, 30 kilomeetri kaugusel Kaunasest. Jõgeva lõi Jonavaga sõprussuhted 2007. aastal.

MARGE TASUR

blog comments powered by Disqus