Jõgeva aleviku staadion saab noorte abiga korda

Põhilised staadioni korrastajad on noored vanuses 12- 22. Spordirajatisel aitavad oma jõududega kaasa ka üksikud kohalikud inimesed. Abis on Jõgeva Sordiaretuse Instituut.

“Loodetavasti on staadion 16. augustiks sile. Siis saaks katte maha panna, selleks on aga raha vaja,” rääkis Jõgeva aleviku noorteklubi juht Margus Laanisto. Raha saadakse kohalikult omavalitsuselt ning ka mujalt. Projekt on saadetud ka Hasartmängumaksu Nõukogule. Kohalik ettevõte AS Kuremaa ENVEKO aitabsamuti.

Vald aitab kaasa

“Korralikust kattest on asi kaugel, meie soovitasime seal Moreeni masinaga killustik laiali ajada,” rääkis Kuremaa ENVEKO juhataja Mati Tsahkna. Seni on AS Kuremaa ENVEKO lükanud lahti murukamaraid. “Umbes 6-7 aastat tagasi tegutses siin õpilasmalev. Lastega sai rohi ära koristatud,” kostis Tsahkna.

Jõgeva abivallavanema Vello Luki sõnul aitab vald omalt poolt kaasa nii palju kui võimalik. “Vald toetab kõiki oma noorte algatatud töid.”

Senini on staadionist olnud kasutusel vaid jalgapalliplats. Seal on peetud nii vabariiklikke kui ka kohalikke mat?e. Spordirajatisel toimuvad ka Tähe jalgpallipoiste treeningud.

Tulevikus on noorteklubil plaanis korraldada staadionil noorteklubide vahelisi võistlusi jooksmises, teatevõistluses, kuulitõukes ja kaugushüppes. Kaugel pole ka võrkpalliväljak.

Jooksuraja korrastamiseks vaja 11 000 krooni

Jooksuraja korrastamiseks on vaja 11 000 krooni. Mati Tsahkna on staadioni korrashoiu suhtes üsna skeptiline. Staadioni korrashoid nõuab suurt investeeringut ja sihikindlat tööd. “Kui keegi hakkab staadionil harrastusporti tegema, siis ei tasu investeering ära,” arvas Sahkna. Staadioni täielikuks renoveerimiseks on vaja raha ning korralikku projekti, mis tooks raha.

Mati Sahkna arvates on ettevõtmine põnev. “Nii palju, kui ma vaadanud olen, teevad noored seal tööd suure innuga,” sõnas ta.

Margus Laanisto sõnul sõltub töötahe aga noortest endist. Osad teevad hoolsalt tööd, teised vastumeelselt. “Kui noored on millegi kallal higi ja vaeva näinud, siis ei tee nad mujal lollusi. Neist kasvavad ka korralikud tööinimesed,” oli Mati Tsahkna kindel.

BIRGIT KASTEPÕLD

blog comments powered by Disqus