Jalgpallipäeval võidutsesid Jõgeva VIP-id ja Valgamaa profid

Möödunud reedel peeti Jõgeva linna staadionil üle-eestilise jalgpallipäeva raames maha kaks kohtumist Jõgevamaa ja Valgamaa jalgpallivõistkondade vahel, kus Jõgevamaa

VIP-id said jagu Valgamaa ametivendadest, kuid professionaalsete pallurite hulgas tuli koduvõistkonnal tunnistada külaliste paremust.

Sel reedel ei saanud öelda, et kaugelt kandi mehed on esimesena kohal, sest kohtumise alguses oli Valgamaa VIP-ide rivi üsna hõre. Kohtumist alustasidki külalised Jõgevamaa vastu pooliku koosseisuga ning nende vormidki jõudsid kohale  napilt enne kohtumise algust.

Valgalaste abitut seisu oskasid meie maakonna VIP-id hästi ära kasutada, avades skoori juba kohtumise esimestel minutitel, mil kohal polnud veel külaliste põhiväravavahti. Kohtumise avavärava autoriks oli platsil väga aktiivselt esinenud Felixi juht Anti Orav.

Felixi juht jõudis kohtumise avapooles ka teise väravani, kuid pärast seda sammusid väljakule ka hiljaks jäänud Valga võistkonna liikmed, nende hulgas ka maratoni Euroopa meistrivõistluste hõbedaomanik Pavel Loskutov, kes näitas oma osavust ka jalgpallimurul. Kohe pärast Valgamaa mängijate ridade täienemist läks kohtumine veelgi põnevamaks ning kõige halvemast suutsid Jõgeva võistkonda mitmel korral päästa ülihead kaitsetööd näidanud Rainer Võsaste ning väravavaht Alari Kütt.

Jõgevamaa VIP-id lõid kolm väravat

Pärast esimest poolaega lülitus Jõgevamaa võistkonda ka Jõgeva linnapea Kalmer Lain, kes puudulikust jalgpallivarustusest hoolimata mängu särtsu juurde tõi. Tugeva pressingu tulemuseks oli kolmas värav Jõgevamaa võistkonna kasuks, värava autoriks Põltsamaa vallavalitsuse sekretäri abi Silver Nõmmiksaar. Valgalased surusid küll, kuid skoori neil avada ei õnnestunudki.

Jõgevamaa kooseisus lõi jalgpallimatšis kaasa ka üks naine, maavalitsuse hariduse- ja sotsiaalosakonna peaspetsialist Maiu Veltbach, kes võeti võistkonda solidaarsusest, kuna oli teada, et ka valgalaste rivistuses on üks naisterahvas. Siiski ei olnud Otepää abivallavanemal Merilin Müüril võimalik kaasa lüüa. Sellegipoolest ei arvatud Maiut võistkonnast välja ning ta mängis kohtumise algusest lõpuni võistkonna parema poolkaitsjana. Õbluke naisterahvas ei peljanud suurte meestega palli pärast võitlusse astuda ning nii mõnelgi korral õnnestus tal võitjaks jääda.

Mäng oli üldiselt puhas, vaid mõnel korral tuli  väljakukohtunikul Priit Jõeäärel vile suule panna ning määrata karistuslöök või fikseerida suluseis. Ülemäära ränki vigu, mis kollase või punase kaardi näitamist nõudnuksid, ei tehtud. Puhta ja ilusa mänguga suutsid Jõgevamaa prominendid Valgalasi 3:0 võita.

Maavanem asus penalteid tõrjuma

Järgmisena astusid jalgpallimurule professionaalidest koosnevad maakondade koosseisud. Kuigi tegemist oli sõpruskohtumisega, ei hakanud kumbki võistkond end platsil tagasi hoidma. Vastast survestati kordamööda mängu algusest lõpuni. Kahjuks tuli esimese poolaja lõpul vigastusega väljakult lahkuda Jõgeva meeskonna liikmetel Nikolai Roobil ja Mario Tikerberil.

Väga head tööd tegi Jõgevamaa koondise väravas Karli Kütt, kes nii mõnegi vastaste poolt värava suunas löödud keeruka palli ära noppis. Ka meie ründajad avaldasid vastase väravale tugevat survet ja paar korda löödi värav ka palliga postide ja lati pihta virutades kolksuma.

Kui ei löö ise, siis lüüakse sulle, teavad kõik vutisõbrad. Nii juhtus ka sel korral. Teisel poolajal kasutasid Valgamaa mängijad ühe oma vähestest võimalustest ära ning avasid skoori. Lisa sellele väravale ei tulnudki ning seis jäi 1:0 Valgamaa kasuks.

Meie maakonna koondise treener Igor Orlov sõnas pärast kohtumist, et ilma tugeva väravalööjata on raske kohtumist võita, viidates SK Nooruse parima väravalööja Mairo Tikerberi puudumisele. Mairol on nimelt käsil gümnaasiumi lõpetamine.

Kahe maakonna koondiste mängu vaheajal said pealtvaatajad osaleda penaltilöömise võistlusel, kus oli väravavahiks maavanem Viktor Svjatõšev. Iga tabatud värava eest sai selle autor šokolaadi. Pärast 11 meetri trahvilööke oli seis võrdne: maavanem tõrjus üheksa palli ning sama palju kordi tuli tal pall väravavõrgust välja koukida.