Jalgpallihooaeg 2009 oli edukas

Tänaseks on küllaltki edukas jalgpallihooaeg Jõgeva Spordiklubi Noorus 96 jaoks lõppenud ning aeg on vaadata tagasi ning teha kokkuvõtteid.

SK Nooruse esindusmeeskond võistles juba mitmendat aastat Eesti Meistrivõistluste III liiga lõunatsoonis. Eelmise hooaja 11. kohta parandati oluliselt, lõpetades viiendana. Olgu veel mainitud, et võimalus heidelda esikolmiku koha eest püsis kuni viimase mänguni. Edu aluseks oli ilmselt kergelt noorenenud ning stabiilne koosseis.  Väravasuul tegi mitmeid häid esitusi ning nullimänge Eesti alla 17-aastaste koondise puurilukk Karli Kütt. Kaitseliinis olid kindlad Jaanus Allas ning Eigo Loorius. Poolkaitses tekitasid ohtlikke olukordi Kristjan Kuldmägi ning kapten Priit Jõeäär ning teravuse eest vastase väravaesisel hoolitsesid vennad Mario ja Mairo Tikerberi. Kindlasti väärib kiitmist ka ülejäänud koosseis, kes andsid endast maksimumi, et edu saavutada. Suurimaks väravakütiks oligi Mairo  Tikerberi, kes lõi liigas kümme väravat.

Karikasarjas piirduti taas vaid ühe mänguga, kui võõrsil kaotati liigakaaslastele Põlvast. Jõgevamaa meistrivõistlustel anti esikoht käest viimase kahe mänguga ning lõpetati teisena.

Noortemeeskonna suurim väravakütt Andrei Zevakin

1996. aastal sündinud poisid lõpetasid C2 B liiga EMV täiskasvanute eeskuju järgi samuti viienda kohaga. Noored pallurid tegid võõrsil mitmeid häid mänge ning noppisid olulisi võite, kuid kodus tühjade tribüünide ees motivatsiooni ei leitud ning kaotati palju punkte. Hooaja silmapaistvamaks mänguks jäi võõrsil toimunud mäng Kärdla Ühisgümnaasiumi meeskonnaga. Pärast pikka reisi väsinud jõgevlased jäid 2:0 taha, kuid suutsid viimase veerandtunniga mängu enda kasuks pöörata ning võitsid 2:3. Kahjuks hakkasid hooaja lõpus haigused levima ning kahes mängus astuti platsile lausa vähemuses. Terve meeskond oli väga tubli ning kedagi eraldi esile tõsta oleks ebaõiglane. Suurim väravakütt oli 6 väravaga ründaja Andrei Zevakin.

Kevadel toimunud C2 II liigas lõpetati teise kohaga, jagades esimest M. Reimi jalgpallikooliga. Selles liigas oli suurim väravakütt Stenver Kleimann-Leimann, kes lõi 10 väravat. 7 väravat lisas Zevakin.

Lisaks 1996. aastal sündinud poistele võttis klubi nüüd treenida ka 2001. aastal sündinud jalgpallurihakatised ning loodetavasti sirguvad neist uued Karli Kütid, Eigo Looriused või vennad Tikerberid.

Esmakordselt Jõgeval pandi pall mängu ka tüdrukute jalgpallis. SK Noorus sai endale tüdrukute treening-grupi, mis on samm lähemal tasemel jalgpalliklubi staatusele. Tüdrukute ainsaks võistluseks sel aastal jäi koolidevaheline jalgpallimatš, kus krooniti meistriks Jõgeva Gümnaasiumi neiud.

Seame uusi kõrgemaid sihte

Spordiklubi Noorus on astunud sammu arengus edasi ning järgmisel aastal sihitakse juba kõrgemaid kohti igas vanuses ja grupis. Ehk suudavad end tuleval hooajal koondisse murda mõned 1996. aasta poisid. Suvel avati klubi koduleht aadressil web.zone.ee/sknoorus, mis muutub kindlasti tulevikus veel paremaks. Loodetavasti mängib Jõgeva linna ainuke jalgpallimeeskond järgmisel hooajal rohke publiku toetuse ees ning selleks saad oma panuse anda ka Sina, hea lugeja. Noorus tänab oma toetajaid, fänne ja kõiki, kes klubi tegemistes kaasa on aidanud!

iii

AARNE SULG

blog comments powered by Disqus