Ilmus “Jõgevamaa Aastaraamat 2009”

Jõgeva maavalitsuse ja Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu koostöös nägi trükivalgust traditsiooniline teatmeteos “Jõgevamaa Aastaraamat 2009”.

Maavanem Viktor  Svjatõševi sõnul on möödunud aastat käsitlev aastaraamat ligi kolmandiku võrra mahukam kui varasemad sarnased väljaanded. “Raamat sisaldab põhjalikku statistikat ja faktimaterjali erinevatest eluvaldkondadest ning annab lühiülevaate maavalitsuse ja kõikide omavalitsuste tegemistest. Fotosid on kõige rohkem möödunud aasta tippsündmusest  — Jõgeval peetud võidupüha paraadist, aga ka Kasepääl toimunud laulu- ja tantsupeost Peipsi Pidu, Kalevipoja Kala- ja veefestivalist ning teistestki ettevõtmistest. Eelmised maakonna aastaraamatud on ilmunud veebruaris Eesti iseseisvuspäevaks ja neid on esitletud riigipühale pühendatud maavanema vastuvõttudel. Seekordne aastaraamat sai valmis sügise alguseks, sest mitme eluala kohta laekub statistika alles esimese poolaasta lõpuks,” rääkis maavanem, kes toonitab raamatu eessõnas sedagi, et töötute arvu poolest on Jõgevamaa Eestis viimaste hulgas ja see on loomulikult positiivne.

“Siinkohal on põhjust tunnustada meie maakonna ettevõtjaid, kes on suutnud raskuste kiuste töökohti säilitada, tootmist laiendada või moderniseerida,” kirjutas ta.

Aastaraamatu tiraaž on 600 ning seda jagatakse omavalitsustele, koolidele, raamatukogudele ja teistele ametiasutustele.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus