Homme algab Jõgeval II Vooremaa konverents

Homme Jõgeva kultuurikeskuses toimuval II Vooremaa konverentsil käsitletakse ettekannetes ja debattides nii Jõgevamaale, kogu Eestile kui ka Euroopale olulisi teemasid haldus- ja riigireformi, teedeehituse, tervishoiu ja põllumajanduse valdkonnast.

Konverentsi peakorraldaja, riigikogu sotsiaalkomisjoni esimehe Aivar Koka sõnul on kõne all teemad, mis olid kavas ka mullu peetud I Vooremaa konverentsil.

“Vaetakse, kuidas on edasi arenenud geopargiprojektist inspiratsiooni saanud Suur-Vooremaa idee, mille eesmärk on otsida ja leida Jõgeva- ja Tartumaa ühisosa ja perspektiivid edasiseks koostööks. Ettekande “Ühinenud omavalitsuste plussid ja miinused” teeb Viljandi vallavanem Ene Saar. Sellele järgneva debati muudab põnevaks kindlaid arvamusi omavate karismaatiliste isiksuste osalemine. Need on Jõgeva maavanem Viktor Svjatõšev, Tartu maavanema Reno Laidre, Viljandi vallavanem Ene Saar, Jõgeva linnapea Aare Olgo ja Pala vallavanem Jozsef  Weinrauch,” ütles Kokk, kes teemakohast debatti ka modereerib.

“Haldustemaatikaga haakuvad hästi tõmbekeskuste käekäigu, teedeehituse ja tervishoiuga seonduvad probleemid. Neil teemadel diskuteerivad Jõgevalt pärit maanteeameti teedevõrgu juht Kuno Männik, sotsiaalministeeriumi kantsler Marika Priske, Tartumaa omavalitsusliidu eestvedaja, Tartu vallavanem Aivar Soop, Põltsamaa vallavanem Toivo Tõnson ja Kambja vallavanem Ivar Tedremaa. Debatti modereerib Põltsamaa Felixi kauaaegne juhataja ja tänane konverentsikorraldaja Anti Orav,” rääkis Aivar Kokk.

“Teemablokis “Suur-Vooremaa – maa, mis toidab” käsitletakse põllumajandus- ja maaelusektori valuküsimusi ja nende lahendamise võimalusi. Põllumajandussaaduste tootjad, töötlejad ja tarbijad  on keerulises olukorras, mille on toonud kaasa  sigade aafrika katk ja piimandussektoril tuleb läbida ellujäämiskursus. Mõttevahetust sisustavad Eesti krooni kehtima hakkamisel ametis olnud  põllumajandusminister, tänane Tartu Agro juht Aavo Mölder, aastal 2008 alanud ülemaailmse majanduskriisi aegne põllumajandusminister, praegune riigikogu esimene aseesimees Helir-Valdor Seeder, Eesti Tõusigade Aretusühistu nõukogu esimees, põllumeeste massimeeleavalduste läbi viinud Urmas Laht, Jõgevamaa veterinaarkeskuse juhataja Harles Kaup ja Jõgeva valla ettevõtte Perevara juhataja Alo Teder. Moderaatori rollis on ajalehe Vooremaa peatoimetaja Helve Laasik,” lisas Kokk.

“Rahvusvahelist kaalu annab konverentsile kogu Euroopas aktuaalse pagulasküsimuse ning Kreeka majanduspoliitilise hetkeolukorra ja tuleviku vaagimine,” lisas ta. 

“II Vooremaa konverentsile annab boonuse ka põllumajandussaaduste minimess, mille eesmärk on tutvustada ja väärtustada põllumeest ning pakkuda kohalikku toitu, sest september on ju kuulutatud Eesti toidu kuuks,” lausus Kokk.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus