Harukordselt tasavägine hokiturniir

Möödunud pühapäeval toimus Jõgeva hokiväljakul traditsiooniline Valdur Rajalo mälestusturniir jäähokis. Harvanähtavalt tasavägiseks kujunenud jõuproovi võitis Tamsalu HC Uudeküla meeskond.

Kolme meeskonna osalusel toimunud turniiri põnevad sündmused said alguse juba avamänguga, kus väljakuperemeeste SK Pedja esindus kohtus Tallinna HC Cosmose klubiga. Eeldada võis jõgevalaste võitu. Seda enam, et Cosmos mängis turniiril vaid seitsme väljakumängijaga. Kuid juba avamäng pööras prognoosid pea peale.

Jõgeva meeskond ründas küll märksa teravamalt, kuid poolajavileks jäid väravad puutumatuks – 0:0. Teisel poolajal jätkus Jõgeva ülekaal, kuid parimal juhul tabati litriga kahel korral väravaposti. Heiki Reino väravasse litrit aga ei saadud.

Teise mänguaja keskel õnnestus hoopis Cosmose meeskonnal (Raimond Poll) skoor avada. Ning kuigi SK Pedja üritas raevukalt edasi, kasvatas külalismeeskond arvulisest ülekaalust eduseisu 2:0-le (Rait Sims). Selle tulemusega ka HC Cosmos võitis.

Teises mängus tulid jääle SK Pedja ja Tamsalu. Kohtumine algas tihedas lumesajus, mis järjest enam jääd enda alla mattis. Litter kippus pidevalt lumme kaduma ning mäng oli normaalsest kulgemisest kaugel.

Poolaja võitis Jõgeva 1:0, kuigi ka Tamsalul oli kaks sajaprotsendilist võimalust: olümpiasuusataja Paavo Raudsepp ei tabanud aga tühja väravat. Vaheajal üritati traktoriga jääd lumest puhtaks saada, aga aina tihenevas sajus oli see lootusetu ettevõtmine.

Pärast väikest ootamist tehti jää käsitsi puhtamaks ja mäng jätkus. Jõgeva suurendas eduseisu 3:0 peale, kuid lõpuks jõudsid auväravani ka Tamsalu mängijad. Seega sai SK Pedja lumesajus 3:1 võidu. Mängu lõpus tõusis ka tuul ja kiskus juba tuisuks.

Otsustavas mängus kohtusid Tamsalu ja HC Cosmos.  Viimane võis kohtumise isegi ühe väravaga kaotada, et kindlustada endale turniirivõit. Kuid üllatused jätkusid. Külmaks muutunud ilmas oli Tamsalu mängijatel hoog sees ning nad surusid vahepeal maha jahtunud Tallinna meeskonna kaitsesse. Surve kandis vilja ning Tamsalu võitis poolaja 2:0.

Selline lõpptulemus andnuks juba turniirivõidu Jõgevale, kuid mäng jätkus. HC Cosmos sai ka oma mängu käima ja Kuldar Lääne vähendas kaotust 1:2-le. See tähendanuks juba esikohta Cosmosele. Aga seegi polnud kõik.

Neli minutit enne lõpuvilet viskasid Tamsalu mängijad kaugelt peale ning mängijate poolt kaetud Cosmose väravavaht ei näinud litri lendu enne, kui see väravas peatus. 3:1 Tamsalule. Sellise skooriga ka kohtumine lõppes ja see tähendas ainulaadset situatsiooni. Kõik kolm meeskonda olid absoluutses viigis.

Kõik võitsid ühe ja kaotasid ühe mängu. Väravate vahe oli kõigil nullis. Aga Tamsalul oli väravate suhe 4:4, Cosmosel ja Jõgeval 3:3. Enam löödud väravate arv andis seega turniirivõidu Tamsalule. Ühele pulgale jäänud Cosmose ja Jõgeva vahel otsustas siis omavaheline mäng ja selle võit andis külalistele ka teise koha. Kodumeeskond pidi leppima kolmanda kohaga.

1. Tamsalu HC Uudeküla 2 (4:4), 2. Tallinna HC Cosmos 2 (3:3), 3. Jõgeva SK Pedja 2 (3:3).

Võitjatele ulatas uhked karikad ja kaunid medalid SK Pedja juhatuse esimees ja turniiri peakorraldaja Kaido Poom. Eriauhinnad kuulusid Jevgeni Malkovskile (Tamsalu väravavaht), Janno Pärnale (Cosmos) ja Jüri Naritsale (SK Pedja).

“Järgmisel talvel toimub Rajalo mälestusturniir jälle ja ootame siis kõiki hokihuvilisi taas Jõgevale,” lausus võistluste lõpetamisel Poom.

Muide, eeloleval sügisel möödub Valdur Rajalo sünnist sada aastat. Sel puhul on plaanis korraldada spordiajalooline konverents legendaarse spordimehe mälestuseks.

Turniiri järel peeti sõpruskohtumine noorte jäähokis, kus vastamisi olid SK Pedja 1996 ja hiljem sündinud poisid ning Tartu Rüütli eakaaslased. Detsembrist alates koos treenivad Jõgeva poisid olid vastasest selgelt üle ja võitsid 15:6.

“Vanad ilusad ajad tulid meelde. Poisid mängisid hästi ja poordi ääres oli ka publikut,” tunnustas noortemängu treener Kaido Poom.