Haldusreform motiveerib kultuurielu vaatama tervikuna

Kasepää valda Raja vabaajakeskusesse infopäevale kogunenud Jõgevamaa kultuuritöötajad rääkisid ka seoses omavalituste ühinemisega tekkivatest võimalikest muudatusest kultuurielu korraldamises.


Infopäeva juhtinud Jõgeva maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakonna kultuuri- ja noorsootöö peaspetsialist Tiina Tegelmann palus kultuurielu eestvedajatel rääkida selle valdkonna hetkeolukorrast ja arengutest liitumiste tulemusena loodavates omavalitsustes. Jõgeva linnavalitsuse haridus- ja kultuuriosakonna juhataja Helle Kajaste märkis, et kõigis tulevase Jõgeva valla moodustavates omavalitsustes on kultuuri hoitud ja rahastatud erinevate mudelitega. “Esialgu tuleks säilitada olemasolevat. Küllap jätkuvad erinevates paikades toimunud kultuuriüritused. Arvatavasti nelja-viie aasta möödudes mõndagi muutub, mõeldakse välja midagi uut ja huvitavat, mis kultuurivaldkonnas võimalik. Tuleva aasta alguses tuleks üle vaadata ka kultuuritöötajate palgad,” märkis ta.

Kultuuritegijate koostöövalmidusest ühinemisel moodustuvas Põltsamaa vallas kõnelesid Põltsamaa kultuurikeskuse direktor Janne Karu, Põltsamaa valla haridus- ja kultuurinõunik Silja Peters ja Pajusi vallavanem Reet Alev, kes kureerib kultuuritööd Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu juhatuses.

“Torma valla eripäraks on, et kultuurielu korraldavad erinevates paikades mittetulundusühingud ja märkimisväärne roll on vabatahtlikkusel,” ütles Sadala Külade Seltsi juhatuse esimees Pille Tutt.

“Uute valdade tekkimisel kujuneb kultuurielus uus tervikpilt, mis võib varasemast hoopiski erineda,” avaldas arvamust mõttevahetusel osalenud Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu tegevjuht Raivo Suni.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus