FC Tabivere teenis hooaja esimese punkti

18. aprilli õhtul kell 19.30 kostis Tartu Annelinna kunstmuruväljakul vile, mis kuulutas FC Tabivere ja Tartu Ülikool Fauna mängu alanuks. Tabivere peatreener Maiko Tamme teadis juba varem, et mäng saab tasavägine olema, sest meeskonnad on tasemelt võrdsed.

Siiski oli vastasmeeskonna mängijal Tarvo Metsavasel oma arvamus: “Tabivere on meie jaoks alistatav ja kui võitu ei tule, on see suur pettumus.”

Esimese poolaja esimene rünnak toimuski juba Tabivere värava suunas, kuid sellest ei jõutud tulemuseni. Siis haaras Tabivere initsiatiivi enda kätte ja üles võeti mitu ilusat rünnakut, mis tõi 16. minutil Sander Kilgi tabamusest edu 1:0. On juba teada-tuntud tõde, et see on liiga väike eduseis, rohkem väravaid on vaja. Meeskond sai juurde võitlustahet.  Mõlemad tiimid üritasid jõuda soovitud tulemuseni, kuid alati päästis väravavaht olukorra või lendas pall puurist mööda. Siiski suutis FC Tabivere mängija Sander veel ühe värava enda nimele kirjutada, parandades seisu 2:0. Eduseis sai ohustatud, kui kõigest kaks minutit hiljem avas oma meeskonna väravate arvu Erik Salur, lüües seisuks 2:1. Mäng hakkas uut ilmet võtma ning minut enne poolajavilet sahistas Mihkel Stamm veelgi Tabivere väravavõrku. Nii mindigi poolajale seisul 2:2.

Teise poolaja alguses tegi Tabivere oma esimese vahetuse: Marko Horn välja, Ott Kukk sisse. Mängupilt oli mõlemapoolselt muutunud võitluslikumaks: meeskonnad olid leidmas oma mängu. Rohkem hakati tegema ka vigu, mis nii mõnelgi sai kohe ära karistatud. Mängu esimese kollase kaardi teenis Tabivere, kui Mihhail Gutak kasutas ebasobivat sõnavara. Jällegi oli mitmeid häid võimalusi mõlemal poolel, kuid mänguseis jäi muutumatuks. Aset leidis Tabivere teine vahetus: Rene Poll välja, Artur Kunttu sisse. Mõni minut hiljem olid numbrid tablool muutunud Tabivere kasuks 3:2 – Sander sai hakkama hat-trickiga. Oma meeskonnale suutis kollase kaardi teenida ka TÜ mängija Kaarel Piirimäe, tõmmates Mihhail Gutaki reeglite vastaselt pikali. Sama viga kordas Tabivere kaitseliinimängija Imre Tamme, kes samuti nägi kaarti silme ees vilksatamas. Tabivere kasutas ära oma kolmanda vahetuse: Madis Rebane välja, Andre Golubkov sisse. Mängu lõpupoole teenisid mõlemad meeskonnad mitmeid nurga- ja karistuslööke, kuid väravad jäid nägemata. 10 minutit enne mängu lõppu nägid Tabivere fännid seda, mida näha ei soovitud: TÜ mängija Tanel Mehise mõeldud tsenderdus lendas ilusa suure kaarega üle Arvi Alli pea, maandudes värava taha nurka. Nähes, et midagi peab muutuma, tegi Maiko Tamme ära kaks viimast vahetust: Eduard Kovbasnjuk ja Imre Tamme välja ning Markus Soomets ja Kristo Päkko sisse. Enne lõpuvilet suutis Ott Kukk teenida oma esimese ja Tabivere meeskonna 3. kollase kaardi. Nii oligi lõpuvileks väravate seis 3:3, kaartide seis aga 3:1 Tabivere kasuks.

“Mäng oli tulemusrikas, löödud väravad said alguse kolme erineva mängija söötudest ja need olid meeskonna jaoks suureks enesekindluse tõstjaks,” lausus Sander Kilk kohtumise lõppedes.

Kade ei olnud ta ka meeskonnakaaslaste kiitmisega: “Arvi All oli väravas super, tema imelised tõrjed mängu alguses olid tõeliseks energiasüstiks. Olavi Laurson oli täielik kaitseliini tugitala ning keskväljal tegid suurepärase töö terve mängu vältel ära Mihhail Gutak ja Madis Rebane.”

Vastaste leerist ei jäänud meeskonna tööga rahule Tarvo Metsavas: “Meie poolt ei olnud üldse hea mäng, sellisega ei saavuta me kohe kindlasti mitte midagi.”

FC Tabivere järgmine mäng toimub 25. aprillil kell 12.00 Viljandi kunstmurustaadionil, kui võõrustajateks on Viljandi JK Kotkad. Meeskond on võõras, palliplatsil kohtutakse esimest korda. Kotkaste tegemistega ollakse kursis nende isiklike mängutulemuste põhjal: hooajal 2009 saavutasid mulgid III liiga lõunatsoonis 38 punktiga 4. koha, sel hooajal mängiti esimene kohtumine Jõgeva SK Noorus 96ga 3:3 viiki ning EMÜ SKlt võeti vastu kaotus 0:2.

Viljandisse sõidab Tabivere meeskond kindlasti positiivse tunde ja võidumõtetega.