FC Tabivere suureskooriline kaotus

29. augustil sõitsid Tabivere jalgpallurid Kaagverre, et astuda sealsel staadionil vastamisi järjekordses sügisringikohtumises JK Luunjaga. Vastaseid võideti maikuises kohtumises kodustaadionil 4:1 ning kõik Tabivere mängijad lootsid uuesti magusaid punkte noppida.

Kohtumise 21. minutil teenis JK Luunja ohtliku koha pealt karistuslöögi, mida läks andma Kristjan Tiirik – ilusa löögi tagajärjel postipõrkest oli seis tablool 1:0. Raputada sai kogu külalismeeskond, kuid visalt võideldi edasi.

Mihhail Gutak sooritas tugeva pealelöögi, mis kahjuks napilt väravast mööda lendas – siiski oli lootus seis viigistada. Uue vea tõttu  teenis aga Luunja järgmise karistuslöögi ning mänguseis oli 2:0 kodumeeskonna kasuks. Ka edaspidi oli agressiivsem pool ikkagi Luunja. Tabiverel õnnestus ka  mitmeid kordi pealelöögile mängida, kuid väravavaht sai oma tööga hakkama. Mõned minutit hiljem kostis poolajavile.

Teise poolaja esimesel minutil sai vahetusmees Kristo Päkko kohe palli tunda, kui pidi selle väravast välja võtma – Eduard Škunov parandas seisu ühe punkti võrra.

Tabivere teenis ohtliku koha pealt karistuslöögi. Väravavahi löögist pääses Luunja rünnakule, kuid Tabivere kaitseliinimängija Olavi Laurson lükkas palli üle otsajoone. Kohtunik määras kodumeeskonnale nurgalöögi, mis lendas otse väravavahile sülle. 60. mänguminutil pidi kohtunik taskust välja võtma esimese kollase kaardi, mida ta näitas Mihhail Gutakile tehtud vea eest. Külalismeeskonnal oli järgmine suurepärane võimalus oma väravaskoor avada, kuid Eduard Kovbasnjuk lõi palli puurivahile otse kätte. Ka järgnevas olukorras jäi väravavaht peale ja tõrjus Eduardi pealelöögi. Teeniti nurgalöök, mis mitme peapalli tagajärjel väravaalast välja löödi. Mõned minutit hiljem pääses Viljar Joa pealelöögile, kuid jällegi tõestas Luunja väravavaht oma osavust. Tabivere teenis kaks järjestikust karistuslööki, mida andis Mihhail Gutak, kuid esimesel korral lendas pall napilt üle ning teise teekonna peatas väravavaht. Sealt pääses löögile Kristjan Trink, kes siiski palli üle lõi.

Tabivere oli muutunud kohtumise aktiivsemaks pooleks, kuid mida ei nähtud, olid väravad, mis oleksid väheste liikmetega fännileeri siiski rõõmujoovastusega üle külvanud. Kohtumise 77. minutil teenis luunjalane Siim Sarv kollase kaardi. Sama teoga sai 79. minutil hakkama tabiverelane Olavi Laurson, mille tagajärjel sai Luunja penalti, mille realiseeris järjekordselt Kristjan Tiirik. Siit edasipidi võttis juhtohjad jällegi Luunja, mis tõi juba viiendat korda tulu: Eduard Škunov lõi kohtumise viimase värava. Viimased kümmekond minutit möödusid tulemustevaeselt ning kohtunik tõi kuuldavale lõpuvile.

Loodame, et Tabivere meeskonna fännid pole pead norgu lasknud ning toetavad oma lemmikuid endiselt.