FC Tabivere esineb võidukalt

24. augustil võõrustas FC Tabivere JK Welco Elektrit. Mäng kujunes rünnakuterohkeks ning sellest tulenevalt nägid pealtvaatajad ka palju väravaid.

Mäng algas Tabivere rünnakutega, mis aga ebaõnnestusid. Vastastel oli hea võimalus mängu juhtima minna, aga ilusa tõrjega sai hakkama meie väravavaht Kristo Päkko. Esimese värava suutis lüüa Ott Kukk. See muutis vastased ründavamaks, kuid löögid ei lõppenud soovitud postide vahel.

Siis võttis Tabivere üles oma järjekordse rünnaku, mille tulemusena Ott Kukk skooris seisuks 2:0.  Enne esimese poolaja lõppu said pealtvaatajad näha veel kahte väravat. Tabivere leeris lõi seekord värava Madis Rebane. Ka vastastel õnnestus pall kodumeeskonna võrku lüüa. Mängu esimene vahetus leidis aset Tabivere leeris, kui Kristjan Trink tuli välja ning Sander Kilk pääses platsile. Vahepeal olid kohale jõudnud ka Welco neli fänni, kaasas trumm. Nad püüdsid oma meeskonnale tuge pakkuda ja see neil ka õnnestus, sest kohe teise poolaja alguses suutsid welcolased oma teise värava lüüa. Tabivere tegi oma teise vahetuse, kui platsilt lahkus Ott Kukk ning teda tuli asendama Martin Kallasmaa. Vastaste värav suutis Tabivere mängijaid pisut kõigutada, kuid siiski suudeti jätkata järjekindlate rünnakutega. Need viisid ka sihile, mängu kuuenda ja tabiverelaste neljanda värava lõi Sander Kilk.

Sellest saadi hoogu juurde ja ei lastud vastastel rünnakuid üles võtta. Toimus ka kolmas vahetus: Andre Golubkov välja, Rünno Bruus sisse. Pärast mitmeid ebaõnnestunud rünnakuid suurendas Tauno Trink kodumeeskonna edu veelgi. Tehti ka järgmine vahetus: Madis Rebane välja, Ats Kukk sisse. Vahetus oli tasuv, sest Ats lõi mängu kaheksanda värava. Kohtumise viimaseks tähelepanu pälvivaks sündmuseks oli kollane kaart, mille teenis Eduard Kovbasnjuk.

30. augustil sõideti Elva staadionile, kus kohtuti FC Elva Pukaga. Kohale jõudes selgus, et ükski Tabivere meeskonna väravavaht pole kohale ilmunud. Nii tegigi oma debüüdi väravapostide vahel kaitseliinimängija Eduard Kovbasnjuk.

Mängupilt oli tasavägine. Võeti üles palju rünnakuid ja sooritati ilusaid pealelööke, siiski ei toonud ükski neist kummalegi poolele rõõmu. Esimesel poolajal jäi ebasümpaatselt meelde Marten Peterselli emotsioonide ülepaisumine, kui ta vastasmeeskonna mängija tõukamise eest kollase kaardi teenis. Enne poolajavilet tegi Tabivere ka juba oma esimese vahetuse: Kristjan Trink välja, Sander Kilk sisse.

Teine poolaeg algas positiivselt Tabivere meeskonnale, kui Sander Kilk lõi kohtumise esimese värava. Vastased sattusid hoogu, tahtes seisu viigistada, aga nende pingutused ei kandnud vilja. Tabivere tegi ka oma teise vahetuse: Ott Kukk välja, Martin Kallasmaa sisse. Järgnevalt teenis Marten Petersell penalti, mida ta ka ise lööma läks ning mille tagajärjel oli Tabivere 2 : 0 eduseisus.

Järgnevalt keesid Viljar Joa emotsioonid üle, tulemuseks mängu teine kollane kaart. Mängu viimastel minutitel said ka elvakad oma auvärava. Siiski polnud sellega kohtumine läbi. Eduard Kovbasnjuk teenis ka kollase kaardi, mängides käega väljaspool väravavahi ala. Seisu 2:  juures kostis lõpuvile.

7. septembril võõrustati FC Aspenit. Kohtumine algas kohe väravaga, mille autoriks oli Ott Kukk. Järgnev mängupilt tõotas ilus tulla. Siiski järgnesid ainult ebaõnnestunud rünnakud. Madis Rebane teenis kollase kaardi, tekitades ohtliku olukorra. Esimesel poolajal suutsid veel Ott Kukk ja Sander Kilk palli postide vahele saata. Korraks sai sellega  hakkama ka Ats Kukk, kuid kohtunik fikseeris sellest olukorrast suluseisu ja väravat ei arvestatud. Vaheajale mindi 3:0 eduseisus.

Teisel poolajal köitsid pealtvaatajate tähelepanu pinged Mihail Gutaki ja ühe Aspeni mängija vahel. Mihail teenis ka kollase kaardi. Kohtumise viimastel minutitel lasi Tabivere siiski ka endale ühe värava ära lüüa. Kohtumine lõppeski seisuga 3:1.

Võitlus kolmandale kohale jätkub täie hooga. Hooaja lõpuni on jäänud neli liigamängu. Kui  Tabivere suudab saavutada kolmanda koha, tulevad lisaks veel üleminekumängud. On võimalik pääseda kolmandasse liigasse.