FC Tabivere Eesti Meistrivõistluste IV liiga lõunatsoonis 5. kohal

13. aprillil tegi FC Tabivere debüüdi Eesti Meistrivõistluste IV liiga lõunatsoonis, kohtudes Tartu Annelinna kunstmurustaadionil Tartu Quattromediga. Mäng lõppes 3:0 võiduga, mis lisas mängijatele palju enesekindlust, sest  paljudele poistele on liigas osalemine uus kogemus.

Esimeses kodumängus aga ei suudetud ära kasutada koduväljaku eeliseid, nii tuli alistuda Tartu EMÜ SK-le 3:1. Kolmandaks kohtumiseks võeti ette bussisõit Valka, kus ootas ees Tõrva FC Warrior. Mängu aktiivsemaks pooleks oli kindlasti Tabivere, mida näitab ka lõpptulemus 4:0.

Edasi ei läinud aga meeskonnal kuigi edukalt  JK Rock&Roll Löögi võõrustamisel jäädi alla 3:2. Olles edukamad võõrsil kohtumistes, valitseti ka Tartu Tamme staadionil JK Welco Elektri üle, tuues koju tulemusest 3:1 järgmised 3 punkti. Siis aga saadi üle kodumängude needusest ja peeti FCE Puka vastu kevadringi edukaim võistlus, alistades vastased 10:3.

Nädala pärast sõideti Võrumaale Väimelasse, kus toimus kohtumine FC Aspeniga. Seegi kujunes meie jaoks edukaks mänguks, sest lõpuvileks oli seis 6:1. Lastekaitsepäeval ootas ees raskeim kohtumine kindla liidri, Tartu FC HaServiga. Mäng toimus kodus ja oli pingeline. Hoolimata Tabivere 1:2 kaotusest, oli mängupilt seni nähtutest ilusaim. Fännid võisid oma meeskonna üle uhkust tunda. Ka järgmisel laupäeval peetud mäng polnud kerge. Kohtumine praeguse kolmanda koha omaniku FC Otepääga Kääriku staadionil kujunes huvitavaks ja väga tasavägiseks, kuigi lõpuks pidi Tabivere ikkagi 0:1 alla vanduma.

Pärast kahte rasket mängu ootas ees natukene kergem kohtumine meeskonnaga, kellele kuulub tabelis 10. koht: FC Abja. Mäng Karksi-Nuia Gümnaasiumi staadionil lõppes 5:0 võiduga Tabiverele.

Kevadringi viimane voor tõi jällegi Tabiverre esikolmikusse kuuluva meeskonna – JK Luunja. Sellest kujunes FC Tabiverele otsustav kohtumine: kui suured šansid on võidelda koha eest pääsemaks III Lõunaliigasse.

Paljudelegi üllatuseks näitas Tabivere aktiivset mängu ja alistas vastased 4:3. Lootus on ikkagi olemas. Meeskonna assistent ja samas ka kaitseliini kuuluv Tauno Trink on praeguse seisuga rahul: “Meeskond on esinenud üllatavalt südikalt. Käest on antud ära kaks valusat kodumängu ja 6 vajalikku punkti EMÜ ja rocki poiste vastu, kuid nagu rokkarid ise ka mainisid, mängis Tabivere nende vastu kuidagi “säästumängu” ja täpselt nii oligi. Minu soov oli, et FC Tabivere koguks kevadringi lõpuks kokku üle 20 punkti ja nii see ka juhtus.”

 Kevadringi lõpetas FC Tabivere 21 punktiga.

11 mängu peale kokku suutis FC Tabivere lüüa 37 väravat, oma väravavõrku lasti väristada 17 korral, kusjuures kaks neist olid oma mehe löödud. Meie meeskonna edukaim väravakütt on 11 väravaga Sander Kilk, tema järel tuleb Ats Kukk kuue väravaga. Kolm väravat on löönud Ott Kukk, Rene Poll, Viljar Joa ja Mihail Gutak, kaks Kristjan Trink, Rünno Bruus ja Martin Kallasmaa ning ühe Madis Rebane ja Marten Petersell. Kahe omaväravaga suutis üllatada Meelis Tätte.

Nagu igal turniiril, pole meeskond ka seekord kaartidest pääsenud. Mihal Gutak on kokku saanud 3 kollast ja nende tõttu pidi ta ka 25. mail FC Aspeni vastu mängu vahele jätma. Tõelise mängijana sõitis ta ikkagi Väimelasse oma meeskonda kogu oma nõu ja jõuga toetama. Kahte kollast kaarti on oma silme ees näinud Viljar Joa ja Madis Rebane, viimane sai mõlemad kohtumises JK Luunja vastu ja nagu jalgpallis ikka võrdub kaks kollast ühe punasega: sügisringi esimene mäng 27. juulil Tabiveres Tartu Quattromedi vastu tuleb pingil istuda. Ühe kollase kaardi omanikud on ka Imre Tamme, Andre Golubkov ja Sander Kilk.

Sügisringi eesmärkideks on parandada oma seni tehtud vigu ning pääseda esinelikusse, kuigi nii peatreener Maiko Tamme kui ka assistent Tauno Trink usuvad, et meeskond on võimeline võitlema pääsu eest kolmandasse liigasse. Meeskonna praegusele edule on peatreeneri sõnul palju kaasa aidanud senine töö. „Organiseerimine: uued vormid ja pallid, treeningmängud erineva liiga meeskondadega, fännid ja sellega kaasnevad fännimeened. Kindlasti ei ole sponsorid ainult nimed meie särgil, vaid teavad ka nime ja nägupidi üksteist. Kõik need üksikud inimesed, kes ei mängi, aga on igaüks killuke sellest meeskonnast, aidates kuidagigi kaasa oma osalusega, sest meeskond tajub seda väga hästi, kui on keegi toetamas ja tegutsemas. Samuti tajub meeskond ka fänne, kes toetavad meid igal mängul, ergutades isegi siis, kui seis ei ole kuigi meeldiv meie jaoks. Meeskonna nimel tänaksingi toetuse eest sponsoreid: Same, Lonefor, Tabivere Rahvaspordiklubi ja Tabivere valda. Asendamatud on ka fännid, keda loodame kohata ka meie järgnevatel mängudel.“

Kuigi liiga mängudes on kuuajaline paus, ei laiselda niisama: igal nädalal toimuvad trennid täis tihedat tööd. FC Tabivere võtab aktiivselt osa ka Jõgevamaa Meistrivõistlustest. Esimene kohtumine on juba Põltsamaa JK Spordiga peetud, mis lõppes küll 1:3 kaotusega. Meeskonna täpsema tegevuse kohta saate infot kodulehelt: www.zone.ee/fctabivere.

LIIS FEIMAN

 

blog comments powered by Disqus