FC Tabivere 2008. a hooajal Eesti meistrivõistlustel

FC Tabivere on nüüdseks Eesti jalgpallikaardil ametlikult eksisteerinud ühe aasta ja debüüthooaeg Eesti meistrivõistlustel 4. Lõuna divisjonis lõpetati 5. kohaga.

15. novembril toimus klubi hooaja pidulik lõpetamine Tabivere Vabaajakeskuses, kus esindusmeeskonna numbrilised näitajad hooaja lõikes kokku võeti. Lisaks tehti lõppenud hooajast kokkuvõte 5. detsembril Tabivere valla spordiõhtul.

Selleaastane 4. Lõuna liiga oli võrreldes möödunud aasta tulemustega väga tugeval tasemel. Kui 2007. aasta hooaja 4. Lõuna liiga võitja JK Pärnu Vaprus III kogus 45 punkti, teisele kohale tulnud Tartu FC Metec 41 ja kolmandaks tulnud Tartu Quattromed 32 punkti, siis selle hooaja vastavad näitajad olid järgmised: liiga võitis Tartu FC HaServ 66 punktiga. Teiseks tuli FC Otepää 58 ja kolmandaks JK Luunja 48 punktiga. Kõik kolm viimatinimetatud klubi tagasid endale pääsu tulevaks, 2009. aasta hooajaks III Lõuna divisjoni.

FC Tabivere jalgpalliklubi värve kandsid lõppenud hooajal Eesti meistrivõistlustel 24 mängumeest. Stabiilsuse   saavutamiseks on lisajõududena meeskonda tugevdamas 8 mängumeest Tartumaalt. Tabivere suutis hooajal 22 liigamängu kohtumises sahistada vastaste väravavõrku 72 korral ning oma väravast tuli pall välja noppida 40 korral. Seega, statistiliselt suutsime me lüüa keskmiselt 3,27 väravat mängus ja lasta endale lüüa 1,82 väravat. Kokku kogunes meie saldoks 12 võitu, 9 kaotust ja üks viik, mis päädis lõppkokkuvõttes 37 punktiga.

Enim mänguminuteid platsil kogus Rauno Feiman  —1980. Ta tegi algusest lõpuni kaasa kõik 22 liigamängu. Kõige rohkem väravaid suutis skoorida meie ründejõud Sander Kilk 15 tabamusega. Klubisiseselt hääletati meeskonna parimaks poolkaitses mängiv Madis Rebane, ilusaima värava autoriks tunnistati aga paremkaitsja Dmitri Kljutshivski.

Paralleelselt Eesti meistrivõistlustel osalemisega tegime kaasa ka Jõgevamaa meistrivõistlustel, kus kahjuks meie auhinnakappi 4. tiitlile lisa ei tulnud,  vaid saavutasime Põltsamaa JK Spordi ja Jõgeva SK Nooruse järel kolmanda koha.

Maakonnas saavutatud nõrkade tulemuste põhjenduseks võib öelda, et kuna debüüthooajal katsusime võimalikult südikalt esineda Eesti meistrivõistlustel, siis jäid FC Tabiverel teised turniirid tagaplaanile. Kuid tuleval aastal katsume ka Jõgevamaa parima tiitli pärast südikalt võitlema hakata.

Meie tulevikuplaanid on suured. Esiteks renoveeritakse tulevaks hooajaks koduväljak Tabivere Gümnaasiumi staadion ning nüüdseks käivitunud noortetrennid annavad usku, et hakkab looma klubi moodi struktruur, kus on olemas nii esindusvõistkond kui järelkasv. Teiseks püüame tuleval hooajal teha kohalikud jalgpalliuudised Tabivere rahvale mugavalt kättesaadavaks veelgi informatiivsemate plakatite, vallalehes ilmuvate artiklite ja toimiva kodulehe abil, millega sai sel hoojal juba algust tehtud. Võime julgelt väita, et suurim publikuhuvi meie liiga tsoonis oli just Tabivere kodumängudel. Kui suudame olla järjepidevad ja võita vallarahva usalduse, pakkudes neile nii spordielamusi kui ka meelelahutust, siis võime loota, et huvi jalgpalli vastu elavneb veelgi ja edaspidi on võistlustel publikut järjest rohkem.

iii

TAUNO TRINK, jalgpallimeeskonna juht

blog comments powered by Disqus