Euroopa metsandusõpilased tulevad Luuale võistlema

 

EUROPEA on Euroopa Liidu liikmes- ja kandidaatriikide metsanduslikke, aianduslikke ning põllumajanduslikke kutseõppeasutusi ühendav organisatsioon. Esimesed üle-euroopalised metsandusõpilaste kutsevõistlused viidi läbi aastal 2002 Austrias ning teist korda toimusid need möödunud aasta suvel Soomes. Võistlus on kaheosaline, koosnedes raievõistlusest ning metsakasvatuse ja -kaitsega seotud metsanduslikust kutsealavõistlusest.

Mullustel EUROPEA võistlustel Soomes esindas Eestit Luua Metsanduskooli võistkond, kes võitis raievõistluse ning sai ka 7219 punktiga üldvõidu. Teiseks jäi 7190 punktiga Soome ning kolmandaks 6842 punktiga Austria. Luua MK võistlejad said lisaks üldvõidule mitmeid alavõite ning laasimises kolmikvõidu.

Tänavustele võistlustele on tulemas vähemalt 10 Euroopa riigi (Saksamaa, Sloveenia, Rootsi, Prantsusmaa, Belgia, Soome, Leedu, Ungari, Hollandi ja Austria) võistkonnad. Iga riigi esindusse kuulub 4 õpilast-võistlejat, 1 kohtunik ja 1 võistkonna esindaja. Itaalia osaleb vaatlejana. Üheaegselt kutsevõistlustega toimub ka EUROPEA rahvuslike koordinaatorite kokkusaamine.

VEIKO BELIALS

blog comments powered by Disqus