Ettevõtlik naine korraldab seente ja marjade kokkuostu

Palal aia- ja metsasaaduste kokkuostmist korraldava ettevõtja Signe Lelbreti sõnul on tänavu piirkonna metsadest saadud väga suured seene- ja marjasaagid.

Füüsilisest isikust ettevõtjale Signe Lelbretile kuulub kunagine katlamajahoone, kuhu ta mitmekülgseid sidemeid omades kutsub kokkuostjaid elanikelt aia- ja metsaande kokku ostma. “Meie kandi metsades on tänavu eriliselt rikkalikud marja- ja seenesaagid. Näiteks on kokkuostu rekordkogusteks praegu 24 kilogrammi kukeseeni, 40 kilo pohli ja 50 kilo mustikaid.  Marjad ja seened on põhiliselt korjatud Pala ja Nõva metsadest, kuid ka Saare vallast ja Tartumaalt Kokorast,” rääkis ta.

Signe Lelbreti sõnul on kokkuostjad tugevat konkurentsi arvestades tänavu eriti karme kvaliteedinõudeid esitanud. “Meie piirkonna inimesed teavad, kuidas marju ja seeni korjata, et kokkuostjad rahule jääksid, mistõttu nende kaup on alati vastu võetud. Mitmed marjulised ja seenelised omandavad tarkusi ja kogemusi ka üksteiselt,” ütles ettevõtja.

“Paljudele meie valla elanikele on aiasaaduste kasvatamine ja metsaandide korjamine oluline sissetulekuallikas. Eriti teretulnud on taoline tegevus kindla töökoha kaotanud inimestele,” ütles Lelbret, kes korraldab koduvallas aia- ja metsaandide kokkuostmist kümnendat aastat.

Küsimusele, kas Pala kanti tasub tulla ka kaugemate piirkondade inimestel, kes seeni ja marju korjata ja müüa tahavad, vastas ta, et üldiselt hoiab igaüks oma lemmikkoha enda teada.

Ettevõtjana tegeleb Signe Lelbret ka lille- ja köögiviljataimede kasvatajana.

JAAN LUKAS 

blog comments powered by Disqus