Erki Pütsepal võiduarve avatud

Peab küll ütlema, et sel aastal on kõik vähegi tõsiselt treeningutega tegelejad kolinud soojale maale. Ja loomulikult unistavad kõik võitudest, sest selle järgi järjestatakse mehed sügisel paremusritta.

Jõgevamaalt oma karjääri alustanutest teenivad sel aastal profileiba Andrus Aug Itaalias, Erki Pütsep ja Janek Tombak aga Prantsusmaal.

Lisaks harjutavad ja võistlevad Prantsusmaal veel Renee Mandri, Heikko Sepp, Tarmo ja Priit Raudsepp. Eesti noortekoondisega on Ungaris aga Sander Maasing.

Hetkel on meediahuvi enam äratanud Andrus Aug. Suuresti tänu sellele, et kuulus Mario Cippollini valis ta oma tiimi finisite üheks lahtivedajaks. Andrus on ühel sõidul ka ise jõudnud kolme hulka, mis aga erilist väärtust pole meedia silmis omanud.

Pühapäeval avas aga proffide hulgas oma võiduarve Ag2R meeskonnas kihutav Erki Pütsep.

Kategoorias 1.5 olev võidusõit ei kuulu küll väga esinduslike sõitude hulka, oli aga siiski täiesti arvestatava koosseisuga.

180 kilomeetri pikkuse grupisõidu tegi raskeks «koerailm«: tugev tuul ja vihm lõi paljude meeste moraali pihta juba enne starti.

Juhtgrupist mõni kilomeeter enne finisit just Erki Pütsepa initsiatiivil eraldunud kolmikus oli Pütsepa finisispurt küllalt veenev.

Erki oli just paar nädalat ennast haiglasena tundnud ja küllap tuli see sõit talle endalegi veidi üllatusena. Loodame, et tänavu võitudele ka lisa tuleb.

Loomulikult lisab sellele aastale oma värvi olümpia. Pütsepa, Augi ja Tombaku koht olümpiameeskonnas on olemas, juhul kui neil endil vastav tase hetkel jalgades on. See aga tähendab, et oma väga tihedas profikarussellis peavad mehed leidma aega ka olümpiaks valmistuda.

KALEV RAUDSEPP

blog comments powered by Disqus