Erimaa juubelivõistlustelt neli rekordit

Möödunud laupäeval Paduveres toimunud 40. Otto Erimaa mälestusvõistlused kujunesid juubeli vääriliseks. Hea ilm ja arvukas osavõtjaskond andsid mitmeid ilusaid tulemusi. Püstitati koguni neli uut mälestusvõistluste rekordit ning esmakordselt sel hooajal võistles kodumaakonnas olümpiamees Mihkel Kukk.

Varsti algavatel Pekingi olümpiamängudel odaviskes Eesti spordiau kaitsev Mihkel Kukk startis mälestusvõistlustel kolmel alal ja pälvis neli esikohta, olles kokkuvõttes edukaim võistleja. Kuulitõukes oli Kuke võidutulemus 12.91, kusjuures viimasel, üleastutud katsel lendas raudmuna 14.44.

„Kahju, ei suutnud tasakaalu hoida. Ega ma rohkem tõuganud olegi, tänane tulemus on isiklik rekord,“ rääkis Kukk. Võistlusõhtu peaalal, kettaheites andis Kukele võidu finaalis heidetud 41.63. Konkurendid jäid maha pea seitsme meetriga. Kunstnik Osvald Lääne poolt tehtud õlimaal „Kettaheitja Otto Erimaa“ läks aastaks hoiule Mihkel Kuke kätte.

Oma lemmikala, odaviset ei saanud Kukk kesisel viskepaigal tugevalt teha. Tänavune Eesti meister piirdus kergete visetega paarilt hoosammult. Parimaks jäi 53.12.

Kolmel alal näidatud tulemused andsid aga heidete kolmevõistluses kokku 1995 punkti, mis on mälestusvõistluste rekord. Ka eelmine kuulus Kukele ja oli püstitatud kuus aastat tagasi.

„Selline võistlus koduses miljöös on päris tore. Kui võimalik, tulen siia ikka võistlema,“ kinnitas Kukk.

Suurepäraseid tulemusi näitas samuti Järvamaalt pärit tuntud hüppaja Jaanus Suvi. Tema võitis kaks esikohta koos kahe hiilgava võistluste ja ühtlasi ka staadioni rekordiga. Kaugushüppes oli Suvi võidutulemus 6.86 ja kolmikhüppes koguni 15.05.

„Hüppepaik ei olnud küll suurem asi, aga pinget peal ei olnud ja tulemused tulid üllatavalt head,“ lausus Suvi, kes lõi kaasa veel mitmel alal.

60 meetri jooksus jäi ta Peep Pälli järel teiseks. Viimane püstitas 7,2-ga samuti mälestusvõistluste rekordi. 800 meetris võidutses Tiit Mauer ja 3000 meetris Priit Jõeäär.

Naistest sai kaks esikohta Kadi Jukkum (60 m ja kaugushüpe) ja Silvi-Mai Eerma (kuulitõuge ja kettaheide). Viimasel alal oli ta võidutulemus 27.77. Sellega saavutas ta napi võidu noorteklassis võidutsenud Sandra Lääne ees, kes heitis kohe avakatsel 27.28. Kuulitõukes saavutas Sandra Lääne  isikliku rekordi 8.43-ga kolmanda koha.

Lastejooksudes olid võidukad Karl-Hendrik Uusmaa, Hans Kristjan Veri ja Kaie Mauer.

„Juubelivõistlus õnnestus igati,“ märkis peakorraldaja Tiit Lääne, „oli võistlejaid ja ilusaid kordaminekuid. Seda kindlasti ka tänu meie toetajatele, Eesti Kultuurkapitalile, Jõgeva vallale, spordiklubile Illi ja Kurista Saeveskile. Usutavasti toimuvad järgmisel aastal ka 41. mälestusvõistlused.“

IMRE ERIMAA

blog comments powered by Disqus