Elmar Kivistiku mälestuseks korraldati laskevõistlused

Möödunud laupäeval, 7. novembril peeti Tabivere Gümnaasiumi võimlas  13-kordse maailmameistri Elmar Kivistiku mälestuseks viiendat korda laskmisvõistlusi.

Võistlused organiseeris Tabivere Rahvaspordiklubi koostöös Eesti Laskurliiduga. Osalesid Tabivere valla laskespordihuvilised ja paremad laskurid üle vabariigi.

Võistluspäeva hommikul viisid Elmar Kivistiku hauale Äksi kalmistul pärja Tabivere vallavanem Aare Aunap, rahvaspordiklubi juhatuse esimees Toomas Rosenberg ja Eesti Laskurliidu esindaja Karl Kontor.

 Võimlas asusid kõigepealt tulejoonele kohalikud õhupüssilaskurid. Osales 10 noort ja 15 täiskasvanut. Täiskasvanutest saavutasid kolmikvõidu Maarja-Magdaleena küla laskjad Ivo Romet 173, Villu Vahermets 163 ja Ülo Poolak 160 silmaga. Noortest olid paremad Tabivere poisid Kristjan Rosenberg 168, Kaupo-Villu Tänav 156 ja Alar Neeno 147 silmaga. Et traditsiooniks on saanud ka võistlus valla kahe asula Tabivere ja Maarja vahel, peeti eraldi punktiarvestust tänavugi. Seekord oli edukam Maarja-Magdaleena võistkond (Ivo Romet, Ülo Poolak, Villu Vahermets, Aare Kont ja Enn Pärtelpoeg), saavutades 406 punkti Tabivere võistkonna (Kristjan Rosenberg, Arvu Aunap, Arvi All, Alar Neeno ja Aare Aunap) 399 vastu.  „Et võistlusi on kokku peetud viis, on üldseis nüüd 3:2 Tabivere kasuks,” kommenteeris Tabivere valla spordijuht Toomas Rosenberg, avaldades rahulolu, et huvi laskespordi vastu valla mõlemas suuremas asulas jätkuvalt püsib.
Eesti paremad laskurid võistlesid V mälestusvõistlustel nii õhupüssi kui ka püstoli laskmises. Õhupüssivõistluses oli parim Jelena Potasheva Narva Laskespordiklubist, teiseks tuli tema klubikaaslane Valeria Koljuhhina ja kolmandaks Lauri Erm Elva Laskespordiklubist. Püstolilaskmises kogus kõige enam punkte Reijo Virolainen Elva LSK-st,  teiseks tuli Veera Rumjantseva Kaitsejõudude Spordiklubist ja kolmandaks Aleksander Korb Keila LSK-st.
Võitjaid autasustasid Jõgeva maavanem Viktor Svjatõshev ja Tabivere vallavanem Aare Aunap.
Võistluste korraldamisele panid õla alla  Eesti Kultuurkapital, kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupp ja Tabivere vald.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus