Eestimaa talimängudel oli jõgevamaalastest edukaim Eeri Vahtra

Pühapäeval Põlvas lõppenud kolm päeva kestnud Eestimaa XI talimängude finaalvõistlustel oli üle kahe tuhande osavõtja. Jõgevamaalastest sai Eeri Vahtra Palamuse vallast  10 km suusatamises esikoha,tüdrukute jalgpalliturniiril saavutas Jõgevamaa I võistkond teise, Jõgeva linna kabetajate meeskond aga kolmanda koha. Jõgeva maakonnakoondis (Allar Soo, Kristen Soo,Kaimo Saar)sai teatesuusatamises hõbemedali.

Talimänge korraldatakse iga nelja aasta järel, tegemist on Eestimaa Spordiliidu Jõud talvise spordi tippsündmusega. Tänavu osales finaalvõistlustel 76 valda ja 28 linna kõigist Eesti viieteistkümnest maakonnast. Talimängudel selgitatakse parimad maakonnad ja linnad kahes grupis vastavalt elanike arvule.  Eelturniiridelt pääsesid Jõgevamaalt Põlvasse finaalmängudele  Jõgeva valla korvpallinaiskond ning Tabivere ja Jõgeva meeskonnad ja kaks tüdrukute jalgpallivõistkonda. Lauatennises ja kabes jõudsid Tabivere, Põltsamaa, Palamuse ja Jõgeva võistkonnad  antud ala 24 parima hulka. Põlvas olid võistlustules ka teatesuusatajad Palamuse vallast ja suusaorienteerujad.

Tüdrukute jalgpalliturniiril Ida-Virumaa järel teise koha saavutanud võistkonnas mängisid  Merili Tamm, Grete Lilijane Küppas, Geithy Ott, Karolin Taling, Anni Eerik, Eva Nõmme, Silja Goroško, Triin Vridolin, Sirli Saar ja Marita Kose, nende treener on Pavel Visnjakov. Jõgevamaa noored jalgpallurid olid edukad ka eelmistel talimängudel, kus Põltsamaa poisid saavutasid esimese ja tüdrukud kolmanda koha.

RAIT RANDVERE

blog comments powered by Disqus