Eesti parimateks politseinikeks kuulutati teist aastat järjest Jõgeva korrakaitsjad Alar Sadam ja Raul Pärnasalu


Reedel lõppesid Paikusel korrakaitsepolitsei kutsemeisterlikkuse võistlused, kus saavutasid teist aastat järjest parima tulemuse Jõgeva politseinikud Alar Sadam ja Raul Pärnasalu.

Teisele kohale tuli Ida-Harju politseijaoskonna võistluspaar Kaisa Kajo ja Kaupo Luur ning kolmanda koha võitlesid välja Paide korrakaitsjad Taavi Idavain ja Ivar Huopolainen.

Korrakaitsepolitsei juhi Joosep Kaasiku sõnul oli võistlus väga tasavägine, sest esikolmikut lahutasid vaid mõned punktid. “Rebimine oli äärmiselt tihe, mis näitab, et politseinike tase on ühtlane. Mul on väga hea meel, et Eesti politsei kutseoskused on heal tasemel,” ütles Kaasik.

Võitjate sõnul läks neil kõige paremini takistusrajal, kus tuli näidata sportlikku vormi. “Tegime enne võistlusi mõned jooksuringid ja harjutasime laskmist, küllap need meile edu tõidki,” sõnas naljaga pooleks Jõgeva välijuht Alar Sadam, kes võttis ka individuaalvõidu.

Korrakaitsepolitsei kutsemeisterlikkuse võistlused toimusid tänavu XIII korda. Kahte võistluspäeva mahtusid õigusaktide tundmine, vigursõit autoga, taktikaline ülesanne, dokumentide kontroll, kirjalik ülesanne ennetusteemal, virtuaalne rallisõit, laskmine ja sportlik takistusrada.

Võistlustel osales 24 kaheliikmelist võistkonda. Eestlastele pakkusid konkurentsi Leedu, Läti ja Soome politseinikud, kellest kaks viimast jõudsid ka esikümnesse. Väliskülalisi võitsid omakorda abipolitseinikud, kes saavutasid seitsmenda koha.

POLITSEI- JA PIIRIVALVEAMETI KOMMUNIKATSIOONIBÜROO

blog comments powered by Disqus