Eeri Vahtra teel rahvusvahelisele suusaareenile

Üheks Eesti suusatamise tulevikulootuseks on kindlasti Palamuse vallast pärit 18-aastane Eeri Vahtra, kes jätkab sügisel õpinguid Audentese Spordikooli Otepää filiaali XII klassis. Tema puhul on täidetud kõik peamised tippsportlase väljakujunemiseks vajalikud eeldused: ta on talendikas, teeb suures mahus õige metoodikaga trenni, tal on suur töötahe, positiivne mõtlemine ja perekonna igakülgne toetus.

Millest Eeril täna veel puudu jääb, on nn tugevad taustajõud. Eelkõige tähendab see seda, et tal puudub konkurentidega võrdne treening- ja võistlusvarustus, personaalse suuskade hooldaja ja stabiilne finantskate treeninglaagritele ja võistlussõitudele.

Tänu maavanema, koduvalla ja kultuurkapitali maakondliku ekspertgrupi toetusele on Eeri areng kahel viimasel hooajal olnud siiski muljetavaldav. Muu hulgas esindas noormees Eestit Põhjamaade noorte meistrivõistlustel ning oli Eesti 2005./2006. aasta võistlushooaja kokkuvõttes M18 vanuseklassi edetabelis kolmas.

Järgmiste taliolümpiamängudeni on praegu jäänud pisut alla nelja aasta. Selle aja jooksul tuleb ära teha suur töö, et jõuda sinna, kuhu soovivad jõuda kõik sportlased. Eeri Vahtra on 2010. aastal 22-aastane. Võiks arvata, et ta on siis veel liiga noor suurimal spordipeol osalemiseks. Samas avaldab muljet noormehe funktsionaalne pagas: selliseid näitajaid ei olnud sellises vanuses meie tänastel suusakoondise liidritelgi!

Usun, et panustades koostöösse Eeri Vahtra ja Eesti Suusaliiduga, võidab nii panustaja kui ka Jõgeva maakond.

KALMER TRAMM,
Eesti murdmaasuusatamiskoondise treener

blog comments powered by Disqus