Eeri Vahtra MMil sprindis viieteistkümnes

Luualt pärit suusataja Eeri Vahtra naasis mõne päeva eest Prantsusmaalt Praz de Lysist, kus toimusid U23 vanuseklassi ja juunioride maailmameistrivõistlused murdmaasuusatamises. Juunioride heitlused suusarajal õigupoolest veel kestavad, U23 vanuseklass sai aga “õhtule” juba 1. veebruaril.

Praegu Otepää Oti spordiklubi esindav Eeri sai klassikalises tehnikas peetud sprindis 52 osaleja hulgas 15. koha ja 15 km vabatehnikasõidus 22. koha (51 osalejat). 15+15 km suusavahetusega sõidus tuli paraku katkestada. Peale Eeri tegid U23 vanuseklassi MMil eestlastest kaasa Priit Talves ja Kaija Udras.

“Sprindi kohta, mis polnud Eeri põhidistants, võib anda väga hea hinnangu,” ütles Eeri treener Kalmer Tramm. “Võistlus näitas, et raskemal rajal ning keskmäestiku hõredamas õhus suudab Eeri parematega konkureerida ka sprindivõistlusel.”

Hea hinnangu andis treener ka Eeri 15 km vabatehnikasõidule: kõrgemale tõusmast takistas ilmselt see, et distantsi tuli sõita keskmäestiku tingimustega kohanemise mõttes mitte kõige paremal päeval — kohaloleku kaheksandal päeval.

Suusavahetusega sõidu päeval ehk kaks päeva hiljem oli Eeri seisund selgelt parem. Start läkski väga hästi: Eeril õnnestus sõita end teisest reast kolmesaja meetri jooksul esimesele-teisele kohale. Paraku hüppas esimese kilomeetri järel üks suusataja Eeri rajale ja otse tema suuskadele. Kui Eeri pidurdas, sõitsid taganttulijad talle selga ning kukkumise käigus murdus Eeril suusakepp. Järgnevad poolteist kilomeetrit tuli tal sõita ühe kepiga ning paraku jäi sellesse lõiku ka raja suurim tõus.

“Grupi kättesaamiseks ette võetud vahespurt röövis nii palju jõudu ja energiat, et pärast 7,5 kilomeetri läbisõitmist otsustas Eeri võistluse pooleli jätta,” ütles Kalmer Tramm. “Järgmise päeva sprindi tulemus näitas, et see oli õige otsus. Suusavahetusega sõidus polnud kõrget kohta niikuinii enam loota.”

2. veebruaril 21-aastaseks saanud Eeri on Kalmer Trammi sõnul igatahes hetkel kindel Eesti järelkasvukoondise liige ka järgmisel hooajal. Tänu Eesti meistrivõistluste sprindi kvalifikatsioonisõidu võitmisele pääseb Eeri 13. veebruaril starti ka Val di Tentro MK etapil sprindis, mis sõidetakse vabatehnikas.

Hooaja lõpus on Eeri üheks eesmärgiks edukalt võistelda Eesti meistrivõistlustel 50 km distantsil. Võistlus peaks toimuma praeguse kava kohaselt 29. märtsil Jõulumäe Tervisekeskuse radadel. Lisaks on Eeri Vahtral lootust pääseda Lahti ja Faluni MK etappidele.