Edukas orienteerumiskevad

Lehekuu ning jaanikuu algus on orienteerujatele kuldaeg: päevad on pikad, metsad valdavalt kuivad ning aasad rohelised ja õiteküllased. Hea aeg oli tänavune hiliskevad ka SK Visa orienteerujatele.

Eesti kõrgtasemele spordimeisterlikkuses jõudis Jõgeva Gümnaasiumi kuldmedaliga lõpetanud Laura Suur: oma vanuseklassis sai ta esikoha kahel Tartu ja ühel Lääne-Viru orienteerumispäevakul ning 20. Virumaa Jooksul Pariisi külas, 30. Lõuna-Eesti karikavõistlustel ja 35. Kalevi Suvejooksul sai ta teise koha.

M50 vanuseklassis saavutas Tauno Kure Kalevi Suvejooksul teise ja kuuenda koha ning oli lühiraja Eesti meistrivõistlustel kaheksas. 35-aastane Janno Kivik, kes on erialase ettevalmistuse saanud omaaegse Jõgeva laste- ja noortekeskuse treeningurühmas, on tänavune viies Eesti harrastusorienteeruja lühirajal.

15-aastane Indrek Pärn üllatas hooaja avastardil rahvusvahelisel Ilves-3 võistlusel sellega, et tuli eestlaste arvestuses kolmandaks ning alistas kõik Rootsis tegutseva suusagümnaasiumi tugevad poisid. Olgu veel öeldud, et Tauno Kure, Janno Kivik ja Indrek Pärn on pärit Jõgeva linnast, Laura Suur Jõgeva vallast.

Kasinate ja keeruliste olude kiuste jätkavad SK Visa orienteerujad hooaega pühendunult. Jaanikuu lõpus osaleme kolmepäevasel, ligi 3000 osalejaga rahvusvahelisel Läti GP võistlusel, mis peetakse sealsamas Ventspilsi ümbruse maastikel, kus tänavused Euroopa meistrivõistlusedki.