Contra käis Kuremaal

Raamatukogud on toredad paigad nende jaoks, kes armastavad raamatuid. On palju nippe, kuidas tuua inimesi raamatute maailma. Üheks toredaks ürituseks on laste kohtumine kirjanikuga. Sealt saab asi alguse. Ka Kuremaal toimuvad vahvad ettevõtmised lastele ja täiskasvanutele.


Seekord oli külla kutsutud Võrumaa mees Contra, kelle kodanikunimi on Margus Konnula. Võrukeelne ja lätimeelne, läti kirjanduse tõlkija. Spordimees peale selle ja osav jutuvestja. Kuremaal seletas ta lastele, kui suur on sõna jõud ja mõju, tutvustas võru keele vahvaid ütlemisi, luges lahedaid salme kõige püsimatust koolilapsest, võrdles kaksikuid.

Küsimusi sadas külalisele ohtralt. Üht neist esitatakse vist alati: kuidas saada kirjanikuks? Ikka nii, et lugege, saate aimu, mismoodi teised on kirjutanud.

Üllatuseks Contrale lugesin Võru Instituudi koostatud kogumikust ette tema vanema poja võrukeelse jutu koolibussist. Herbert oli seda kirjutades 10aastane, nüüd on ta aga ammu tuntud kui noor lõõtsamees teleekraanil. Õpib Elleri-nimelises muusikakoolis.

Raamatuid osteti ohtralt ja saadi autogramme. Silmade sära andis aimu, et mitte keegi ei jäänud kohtumisel ükskõikseks. Enne raamatukokku tulekut tegi veskimees Priidu Contrale Kuremaal ekskursiooni, ja justkui näpuotsast sündis külalisel kohe ka luuletus Kuremaast.

ENE RAUDKATS

blog comments powered by Disqus