Asutati Peipsiveere käsitööühistu Lukaruka

Ühistu asutajate hulgas on nii eraisikuid kui ka organisatsioone, liikmed pärinevad Mustveest kuni Varani teatas Peipsiveere sihtasutus.

Kuigi ühistu on asutatud, oodatakse erinevaid käsitööhuvilisi: tikkijaid, õmblejaid, heegeldajaid, punujaid, kudujaid, puiduspetse ja -tehnolooge, kunstnikke, stiliste jt. ühistuga liituma. Käsitööühistu on asutatud Peipsiveere piirkonna ettevõtluse toetamiseks.

Käsitööühistu Lukaruka on MTÜ Piiri Peal projekti ?Peipsiveere käsitöö ettevõtluse toetamiseks? tulemus. Projekti rahastasid Euroopa Sotsiaalfond ja Tööturuamet ning osalesid Peipsiveere töötud inimesed. Projekt on kestnud poolteist aastat ning selle kordaminekus on aktiivselt osalenud Peipsiveere Arengu Sihtasutus.

Lukaruka käsitööühistu asutajad kasvasid välja nimetatud projekti erinevatest koolitustest, kus tehti esmatutvust pilliroo punumisega, kalanahast toodete valmistamisega, pakutrükiga ja traditsioonilise vene tikandiga.

<FONT size=3>Projekti koolitused toimusid maaülikooli , Tartu Kõrgema Kunstikooli, Räpina Vabaharidusühenduse tippspetsialistide juhendamisel. Projekti koolituste käigus on suurt tähelepanu pööratud tootearendusele, näiteks Lukaruka käsitööühistule on välja töötatud esimesed tootenäidised, logo, pakend, müügialused jne.

Ühistu asutajad on veendunud, et Peipsiveere piirkonna käsitööettevõtlus peab põhinema eelkõige kohalikul toormel ja omapärastel kultuuritraditsioonidel. Pooleteise aasta jooksul toimunud koolituste tulemusel veenduti, kui palju on erinevaid võimalusi teha lihtsatest materjalidest ilusaid ja hinnalisi meeneid ja tooteid. Ühistul on olemas baas edasiseks tootearenduseks ja grupp teotahtelisi inimesi. Lähenev turismihooaeg pakub peatselt võimalust esimesi tooteid müüa ja nõudlust testida.

Käsitööühistu Lukaruka kutsub käsitööhuvilisi liituma. TÜ Lukaruka juhatuse liikmed on Mustvees Estre Metsaru, Kolkjas Galina Kulak, Varal Aivo Noormets ning Alatskivil Kaidi Randpõld ja Aime Güsson.
Vooremaa

blog comments powered by Disqus