Andres Vääni umbusaldamine kukkus läbi

Põltsamaa vallavolikogu opositsioon esitas eelmisel vallavolikogu istungil umbusaldusavalduse volikogu esimehele Andres Väänile. Eile toimunud volikogu erakorralisel istungil kukkus umbusaldus häältega 8:7 läbi. Istungilt puudujaid oli nii koalitsiooni kui ka opositsiooni poolelt.


Eilsel vallavolikogu istungil oligi ainsa päevakorrapunktina kavandatud volikogu esimehe Andres Vääni umbusaldushääletus, mis ettearvatult läbi ei läinud. Volikogu esimees Vään ega tema asetäitja Erkki Keldo kohal ei viibinud, vaid neid asendas volikogu juhatajana vanim volikogu liige Jaan Aiaots.

23 volikogu liikmest võttis istungist osa 15 liiget. Umbusaldusavalduse esitaja Indrek Eensalu tunnistas, et tal on kahju, et n-ö peasüüdlane, kelle tõttu istungile koguneti, kohal ei viibi. „Miks Andres Vään kohale polnud tulnud, sellest ma aru ei saa,“ lausus ta. „Tundub, et esimehel on raskusi kuupäevadest ja tähtaegadest kinni pidamisega.“

Merle Mölder soovis teada, kelle arvamus on Eensalu esitatud umbusaldusavaldusse kujundatud, sest opositsiooni esindajatega ei ole ta eestseisuse koosolekutel kohtunud.

Rauno Kuus põhjendas opositsiooni esindajate eestseisuse koosolekutelt puudumist sellega, et umbusaldusavaldus puudutab oluliselt laiemaid teemasid kui eestseisuse koosolekud, kus põhiliseks arutlusteemaks on volikogu istungite päevakorra kujundamine.

„Ma ei saa koalitsiooni seisukohtadest aru. Me kõik kandideerisime volikogusse selleks, et juhtida Põltsamaa valda oma parima äranägemise järgi. Vald ei koosne ainult Põltsamaa linnast, vaid neljast varasemast omavalitsusüksusest,” rääkis volikogu liige Lembit Paal.

„Te ignoreerite täielikult opositsiooni. Teile ei lähe üldse korda üsna väärika seltskonna arvamus ja mõtted, kuhu kuuluvad mitmed endised vallajuhid, kes on hästi kursis maapiirkonna probleemidega. Palusin Andres Väänil pakkuda opositsioonile võimalust kaasa rääkimiseks valla jaoks oluliste küsimuste üle otsustamisel kasvõi ümarlaua vormis. Viimane kord oli sellest juttu Vabariigi aastapäeva paiku, aga vastutulemist ei ole olnud.”

Paal avaldas arvamust, et seekordne umbusaldusavaldus ei jää viimaseks. „Meil pole muud võimalust kui veelkord üritada. Loodame, et mingil hetkel ka mõnede koalitsioonisaadikute silmad avanevad ning nad mõistavad, et praegune vallavolikogu juhtimine on vallaelu korraldamisel piduriks. Kurb, et jäik parteikultuur on viimaks ka Põltsamaa valda jõudnud,“ lisas Lembit Paal.

Seejärel toimus hääletamine. Tulemusega seitse poolt ja kaheksa vastu umbusaldus läbi ei läinud. Umbusaldamiseks oleks tarvis vallavolikogu enamust ehk vähemalt 12 poolthäält.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus