Andres Metjer Balti matšil kolmas

Palamusel peeti aprilli lõpus Balti matš sangpommispordis, millel osales viiskümmend võistlejat Eestist, Lätist ja Leedust. Meeskondlik võit läks Leedule, individuaalseid esikohti jätkus ka Eesti sportlastele.

Balti matšil võisteldi individuaalses rebimises ja teatevõistluses.

“Kui oleksime kavva võtnud ka tõukamise, oleks päev liiga pikaks läinud,” ütles Eesti Sangpommispordi Liidu president Ülo Kuusk.

Eestile kindlustasid neli esikohta järvamaalane Kuldar Kark ning pärnumaalased Kahro Koit Koitla, Koidu Killing ja Siiri Univer. Kark võistles kuni 85 kg kaaluvate meeste hulgas ning rebis 32 kilost sangpommi 125 korda. Koitla tegi kaasa kuni 78 kg kaaluvate noormeeste klassis ning rebis 24 kilost pommi 121 korda.

Univer ja Killing võistlesid vastavalt kuni 58 ja kuni 68 kg kaaluvate naiste hulgas. Esimene sai tulemuseks 138, teine 199 korda. Mõlemad kasutasid 16kilogrammist tõstevahendit.

Jõgevamaa sangpommisportlastest tegi Balti matšil kaasa vaid Andres Metjer, kes sai kuni 105 kilo kaaluvate meeste hulgas 99 tõstekorraga (kasutas 32kilost tõstevahendit) kolmanda koha.

Teatevõistluses sai 337 korraga esikoha Leedu võistkond, Läti oli 332 korraga teine ja Eesti 324 korraga kolmas. Ka võistkondlikus arvestuses oli 39 punktiga parim Leedu, järgnesid Läti 33 ja Eesti 29 punktiga.

“Balti matš on väga pikaajalise traditsiooniga sangpommivõistlus. Keegi õigupoolest ei mäletagi, millal esimene selline sündmus teoks sai,” ütles Ülo Kuusk. “Tänavu oli korraldusjärg Eesti käes ja kavatsesime võistluse pidada Jõgeva kesklinnas vabas õhus, ent selleks oli ilm liiga külm, spordikeskuse Virtus suur saal oli aga sel ajal hõivatud. Nii läksimegi Palamusele. Tuleval aastal toimub Balti matš Leedus.”

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus