Aivar Kokk juhib riigikogu maaelukomisjoni

Neljapäeval valis riigikogu maaelukomisjon esimeheks Jõgevamaalt ja Tartumaalt parlamenti valitud Aivar Koka.

Poliitik ja ettevõtja Aivar Kokk märkis, et riigikogu praeguses koosseisus on ta sotsiaalkomisjoni ja majanduskomisjoni esimehena koos tegusa meeskonnaga suutnud ellu viia mitmed eesmärgid. “Ettepaneku kandideerida maaelukomisjoni esimeheks võtsin vastu põhjusel, et aidata paremini kaasa põllumajanduse, metsanduse ja teiste valdkondade ning väikeettevõtluse käekäigule. Üheks prioriteediks on nüüdisaegsete teede ja tänavate ehitamine maapiirkondades. Sügisel kavatseb maaelukomisjon kohtuda väikeettevõtjate assotsiatsiooniga.”

Kokk peab oluliseks, et tänane koalitsioon on taastanud põllumajandustootjatele toetused. “Oluline küsimus on ühistulise piimatööstuse rajamine. Piimandussektorile tuleks kasuks, kui selle valdkonna tootjad rohkem ühe mütsi alla koonduksid,” lausus ta.

“Asjalik koostöö on mul maaeluminister Tarmo Tammega. Arutasime alles paar päeva tagasi maaelu valuküsimusi,” ütles Kokk.

Eelnevalt juhtis maaelukomisjoni Helir-Valdor Seeder, kes valiti IRL-i riigikogu fraktsiooni esimeheks ja asus tegutsema rahanduskomisjonis.

Aivar Kokk juhtis aseesimehena maaelukomisjoni ka riigikogu 2011-2015 aasta koosseisus.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus