Adaveres avatakse õpilaskodu

Adavere endise lasteaiahoone ümberehitamine õpilaskoduks on kestnud pool aastat. Ehitustöid teeb aktsiaselts Lepe Ehitus. «Põhiosa õpilaskodu ehitamiseks tarvilikust rahast laekub riigieelarvest. Oma osalus on ka Põltsamaa vallal,» ütles Põltsamaa vallavanem Toivo Tõnson.

«Ehitamise tasemega võime praegu rahule jääda,» lausus Adavere Põhikooli direktor Rein Uusmaa. Tema sõnul on õpilaskodusse plaanitud kümme kohta Põltsamaa piirkonna lastele, kellel enda pole võimalik kodus elada. Õpilaskodus elama hakkavad lapsed on praeguseks põhiliselt teada.

Adavere Põhikool kuulutab välja konkursi töötajate leidmiseks õpilaskodusse. Anne Veiram Põltsamaa vallavalitsusest märkis, et järkjärgult võetakse õpilaskodusse tööle neli inimest: sotsiaal-pedagoog, kes hakkab koordineerima õpilaskodu tööd, kasvatajad ja kasvataja abid..

«Mõelda tuleb, kust saada õpilaskodule mööbli ja milline see mööbel peaks olema, « ütles Rein Uusmaa. Anne Veiram nentis, et selle ja mitmete teiste õpilaskodu käivitamisega seotud küsimuste lahendamisel loodetakse ka Põltsamaa valla sõprusvaldade abile. Ühtlasi on kaalutud ka raha taotlemist erinevatest projektidest

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus