Adavere tantsijad said Koolitantsul eripreemia

Adavere Põhikoolist pääses möödunud nädalavahetusel Tartus Vanemuise teatris ja kontserdimajas toimunud finaalvõistlusele teatavasti tervelt kolm tantsurühma: lisaks mainitule ka IV-VI klassi rühm ja vanim rühm, milles tantsivad VIII ja IX klassi õpilased ning ka mõned kooli vilistlased. Kuigi laureaatide hulka seekord veel jõutud, peab Terje Õunapuu endale ja lastele suureks tunnustuseks ka eripreemia saamist.

“Mingil hetkel tabasin end küll mossitamast, et laureaaditiitlit ei tulnud, aga siis tutistasin end mõttes: on ju ikka ülbus küll solvuda, kui endal piisavalt hästi läinud,” ütles Terje telefoniusutluses. “Tuleva aasta ees tekib väike hirmgi: kui siis enam nii hästi ei lähe, võib see mulle ja lastele suur pettumus olla.”

Terje sõnul oli finaali pääsenute tase nii kõrge ja ühtlane ? teistest mõnevõrra üle olid ehk ainult pealinna mainekad tantsukoolid eesotsas stuudioga Fine 5 ?, et tema küll ette ennustada ei osanud, kellele ˛ürii laureaaditiitlid annab.

“Ise tegin teiste esinemist jälgides kaks järeldust: et tantsijate tehnilist taset tuleb veel tõsta ja kostüümile veelgi enam rõhku panna,” ütles Terje, lisades, et kui nooremad rühmad tantsivad kindlasti täies koosseisus edasi ka tuleval aastal, siis vanimast rühmast võivad mõned tantsijad välja langeda: juhul, kui nad põhikooli lõpetamise järel Tartusse õppima lähevad.

Lõpetuseks olgu lisatud, et laureaatide hulka ei jõudnud ka neljas Koolitantsu finaali jõudnud meie maakonna tantsurühm, kes esindas Jõgeva kultuurikeskuse tantsustuudiot. Ent hästi läks tegelikult kõigil.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus