Aasta lõppemas, maailm siiski veel mitte

Peagi saab vana kalendri seinalt võtta ja uue asemele riputada. Kahtlemata oli lõppev 2012 kõike muud kui igav ja tõi nii meelehärmi kui lusti, jagas nii hirmu kui armu.

Tagantjärele tark olles võib nüüd nentida, et kui kurtjad-kirujad oleksid sügise hakul teadnud, mida head ja paremat saatusel tänavu veel varuks on, ehk oleks siis vaese kehvakese maarjamaise suve manamisele  vähem energiat raisatud. 

Sügisese painajalikult pika arstide streigi haavu tuleb patsientidel veel kaua lakkuda. Näiteks pääsevad mõned hädalised plaanitud oktoobri asemel  konsultatsioonile või operatsioonile  tuleva aasta esimestel kuudel. Ja annaks taevataat, et neil seda abi siis veel tarvis oleks. Sellest, et osa streikijate palgatõusustki nende taskust tuleb, parem ei mõtle. Nagu sellestki, et õpetajatele uueks aastaks lubatud rahalisa on pigem marginaalne.

Ka tants ümber elektripakettide ei lõpe paraku koos aastaga, vaid jätkub, kuni näiteks Kindel nende klientidega lõpuks ühendust võtab, kellega lepinguotsad segastel (ebakindlatel?) asjaoludel lahtiseks jäid. Hinnatõusudega on kah nii, et nendele on parem mitte liiga sageli mõelda: närvirakud ei taastu ja neid läheb jätkuvalt vaja.

Aga siiski, kui praegu plussid ühele ja miinused teisele kaalukausile laoks,  siis vajuks esimeste kausike kindlasti kopsakamana madalamale, sest päiksenapp suvi ja vesine sügiski olid tegelikult nii põllu-, peenra kui metsasaagi poolest helded. Et troopikapalavust vähe ette tuli, jätsid tormid ja trombidki vähemalt Eesti lõunaosa seekord puutumata.

Ja oh rõõmu: meie kõigi üks ja ainus maailm ei saanudki otsa, aga tänu sellele trallile sai meie rahvaluule mitme muinasjutu, humoreski, anekdoodi ja ka õudusloo võrra rikkamaks. Muide, kõik need lühemad ja pikemad naljalood polegi n-ö sulepeast välja imetud: ehk on mõnel teie sõbral-tuttavalgi  soolakott sahvrinurgas, patareilasu kapis, vann vett täis? Jõukamatel olla koguni basseinid pilgeni, sest mine tea… Maailma asju vahetumalt võtvad surelikud ei saa aga paremagi tahtmise juures sotti, mida teises ilmas patareidega teha… ja mida või keda seal tarvis sisse on soolata!?

Rõõmsat aastavahetust vanas heas maailmas!

i

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus