Voorel punuti jõulupesa

Kolmapäeva õhtuhämaruses koguneti Voore küla südames, et tähistada jõule ja kohtuda jõuluvanaga. Seekordne ettevõtmine sündis aktiivsetel eestvedajatel soovist oma piirkonna lastele ja lastevanematele vaatamata keerulisele ajale ilusaid emotsioone pakkuda.


„Väikeses kohas on ikka nii, et tegemised sünnivad meie endi inimeste ideedest ja tahtest, et midagi toimuks ja oleks meeldejääv. Et meie lastel oleks siiski vaatamata ära jäänud jõulupidudele päris jõuluvana ning jõuludele omast ehtsat tunnet. Arutades SA Voore Aktiviseerimiskeskuse juhatuse liikme, nõukogu, Kebeli talu pere ja käsitööringi juhendajaga, kuidas kodused lapsed seekord päkapikkude saadetud pakid kätte võiksid saada, jäi sõelale mitmest ideest just see. Nii anti oma panus lihtsate vahenditega väikese nurgakese loomiseks, kus nautida glögi, süüa isetehtud piparkooke ning kuulata jõulumuusikat,“ selgitas SA Voore Aktiviseerimiskeskuse nõukogu esimees Evelyn Sepp.

Jõulupakid on ära teeninud kõik lapsed

„On olnud äärmiselt raske aasta ürituste planeerimise ja korraldamise osas. Koduste laste jõulupidu on meie kandis peetud juba kümneid aastaid, seega vägagi traditsiooniline üritus. Kui lõpuks siiski selgus, et siseruumides seda teha ei saa, mõeldi koos välja tore plaan. Ma ei olnud endise sotstöötajana päris kindel, et kõikidel lastel üldse jõuluvana käib,” rääkis SA Voore Aktiviseerimiskeskuse juhatuse liige Maarika Kits. Nii tekkiski nõukogul idee, et kõigile lastele tehakse jõulupakid.
„Võtta aega kiire elutempo kõrvalt, et saada kokku, veeretada mõtteid ning valmistada ümbritsevatele inimestele rõõmu – lihtsalt niisama, ilma tasu ja tunnustussoovita. Miks? Seda tehti, sest peas kumab mõte, kui olulised on inimesed ja lapsed meie ümber. Andmisrõõm jääb ikka alati suurimaks rõõmuks. Ju siis loovad selle tunde meie ägedad inimesed – siis tahadki neid üllatada ning näidata, kui oluline on igaüks,“ tõdes Evelyn Sepp.

Kõik olid oodatud jõule tähistama

„Ürituse korraldamise juures ei olnud meil ootusi, kui paljusid kogukonnaliikmeid me koos enne jõule näeme,“ kinnitas Evelyn, et plaan oli luua jõulupesa, kus oleks piparkoogid, jõulutuled, päris jõuluvana, ehtne hein, jõulumuusika ja pajas soe glögi igat külastajat ootamas. „Ääretult lihtne, kuid armas ning tuleb südamest. Kel soovi ja mahti, olid oodatud ja meid tuli palju – lausa üle saja inimese. Õues jagus ruumi kõigile.“
„Tahaksin nõukogu esimehena tänada kõigepealt super meeskonda, kes ürituse ette valmistas ja korraldas. Segakoor Serviti ja naistantsurühm Linely tervitasid meid imeilusate laulude ja kaasahaaravate tantsudega ning andsid meeleolule suure panuse. Tegelikult tänan kõiki inimesi, kes on ümber. Ilma teieta ei tekiks ju ideid ja inspiratsiooni. Tahet teile teha ja meist endist osakest anda, aktiivne olla,“ rääkis Evelyn.
„Et raha pole mitte kunagi palju ja selge oli see, et me teeme kõik asjad käsitööna, tuli hakata otsima sponsoreid. Keeli Talu ostis riide, millest käsitööringi juhendaja Aili õmbles päkapikusussid, Nordsüd OÜ abiga valmistasid Rasmus, Evelyn, Kadri ja Ruth maitsvad piparkoogid, glasuuridega aitas Saare valla kultuuri- ja spordiselts,“ loetles tegijad üles Maarika Kits. Üheskoos arvati, et pakis võiks olla meisterdamise asi, alati ei pea olema kommid. „SA Aktiviseerimiskeskus hoolitses selle eest, et pakis oleks toorik karbi meisterdamiseks. Selge on see, et iga päevaga tahame aina rohkem ja rohkem liikuda selles suunas, et aktiviseerimiskeskuse hoone ja tegevused oleksid rohkem avatud, suunatud kogukonna hüvanguks. Sellises mõnusas jõulupesas oleks olnud ju patt jätta tänamata kõiki, kes meie majas toimetavad, meie sõpru ja toetajaid. Aktiviseerimiskeskuse ja noortekeskuse tegemisi on toetanud ka üks tubli noormees, kes on tahtnud jääda alati anonüümseks ja nii ka seekord, kuid me teeme talle sügava kummarduse,“ ütles Maarika.

ULVI TAMM

blog comments powered by Disqus