Võidust tähtsam oli osavõtt

Möödunud neljapäeva pärastlõunal võis Jõgeva kesklinnas näha liikumas rohkesti ühesugustes punastes T-särkides noori. Mõned neist liikusid õige kiiresti, sest käimas oli heategevuslik teatejooks.

Teatejooksu mõte polnud seekord võitja väljaselgitamine, vaid nendesamade punaste särkide võimalikult aktiivne linnarahvale näitamine: särkide seljale oli nimelt trükitud telefoninumber 900 7777, millele helistades laekub helistaja pangaarvelt 35 krooni Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse heategevuskontole nr 10220055979011. Annetuste eest soovib HNRK rajada ainulaadse mängupargi, kus ratastooli kasutavatel lastel oleks võimalik mängida ning lihtsamaid tervisespordialasid harrastada.

Jõgeva kesklinna end punastes särkides näitama oli tulnud 27 üheksaliikmelist (kaheksa põhi- ja üks varujooksja) võistkonda ehk ühtekokku 243 koolinoort. Kaks kolmandikku võistkondadest esindasid Jõgeva linna koole, üks kolmandik ehk üheksa võistkonda olid mujalt maakonnast.

Start anti Suurelt tänavalt muusikakooli hoone eest ning kahele võistkonnale korraga. Joosta tuli Swedbanki hooneni ja tagasi ning anda siis teatepulk võistkonnakaaslasele üle.

Ehkki võistluste kommentaator, Jõgeva Gümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetaja Viktor Nõmm tuletas kõigile meelde, et ei joosta aja peale, oli paljudel siiski raskusi endas võistlemisinnu mahasurumisega, nii et tempo kruviti aeg-ajalt päris kõrgeks. Ka seda tuli Viktor Nõmmel noortele aeg-ajalt meelde tuletada, et tegemist pole vormelietapiga, kus pjedestaalimehed üksteist vahuveiniga kastavad: jooksjatele rajalt tulles välja jagatud pudelivett kiputi nimelt joomise asemel veesõja pidamiseks kasutama.

Peale Jõgeva toimus heategevuslik teatejooks möödunud neljapäeval veel 17 Eesti linnas ning sellel osales ühtekokku ligemale 8000 last ja noort vanuses 10-16 eluaastat. Kõige enam oli jooksjaid Pärnus: umbes 1300. Tallinnas ja Tartus tuli kummaski jooksma ligemale 900 noort.

Kui üldse korraldatakse sellist teatejooksu Eestis juba viiendat korda, siis Jõgeva liitus aktsiooniga alles möödunud aastal. Osalevate võistkondade arvu hüppeline tõus võrreldes möödunud aastaga (mullu käis jooksmas 15, tänavu 27 võistkonda) näitab, et Jõgevamaa noored peavad heategevust oluliseks.

„On räägitud ka sellest, et võib-olla hakatakse edaspidi heategevuslikku teatejooksu korraldama koolide juures, aga kui see jääb endiselt maakonnakeskuste ja suuremate linnade korraldada, siis oleme valmis tuleval aastal jälle kaasa lööma,“ ütles heategevusliku teatejooksu kohaliku korraldustoimkonna juht, SA Jõgeva Sport juhataja Hanno Koll.

Teatejooksu peakorraldaja on võistluste korraldamise ja sportlaste esindamisega tegelev MTÜ Tallinnmeeting, suurtoetajad Tallinna Sadam ja Kultuuriministeerium. Ülalpool roodud heategevustelefon ja arveldusarve on aga annetusteks avatud aasta ringi, mitte ainult teatejooksu eel ja ajal.

RIINA MÄGI

 

blog comments powered by Disqus