Vaimastvere kooli õpilasesindus aasta nominendiks

Jaanuari lõpus toimuval noortevaldkonna tunnustussündmusel kuulutab haridus- ja teadusminister Mailis Reps välja valdkonna kõige vägevamad tegijad, kes võistlevad 12 kategoorias. Aasta osaluskogu ja õpilasesinduse nominentide seas on ka Jõgevamaal asuva Vaimastvere kooli õpilasesindus, mis võttis möödunud aastal eesmärgiks näidata kooli seni vähem tuntud positiivset külge.


Vaimastvere kooli õpilasesindusse kuulub 17 viienda kuni üheksanda klassi õpilast, kes moodustavad ligi veerandi kogu kooli õpilaste arvust. Õpilasesindus võttis 2018. aasta alguses endale eesmärgiks kooli maine parandamise, et seda ei tajutaks ainult „raskete laste koolina“, vaid õpitakse tundma ka teist külge. Tulemusena ei ole Vaimastvere kool mitmeid aastaid olnud nii suurelt oma positiivsete tegemistega nähtaval, kui seda oli läinud aastal.

Aastal 2018 viidi läbi viidi mitmeid sündmusi, mis said laiema kajastuse – näiteks keeltekohvik, jõulunädal, spordinädal, vastlapäev, sõbrapäev. Keeltekohvik tõsteti esile üle-eestilise „Ettevõtliku kooli“ edulugude konkursi „Õppimine on põnev!“ nominendina kategoorias „Noorte/laste algatus“.

Vaimastvere kooli õpilasesinduse kõrval on tänavu aasta osaluskogu ja õpilasesinduse nominendiks veel Viljandi Noortevolikogu (VNV), mis on üks esimesena loodud noortevolikogusid Eestis ja on tegutsenud juba 18 aastat. Aastate jooksul on noortevolikogu mõjutanud oluliselt Viljandi linna arengut, tehes tihedat koostööd linnavolikogu ja -valitsusega nii eelnõude väljatöötamisel, linna esindamisel kui jooksvate küsimuste lahendamisel. Väga sageli on noortevolikogu esindatud ka linna delegatsioonides (sh rahvusvahelistes).

Selliseid noortevolikogusid, kes saavad ise otsustada omavalitsuse raha üle, ei ole Eestis just palju. VNV on aga omavalitsuse toel saanud juba kaheksa aastat pakkuda heade ideedega noortele rahastust projektide elluviimiseks. 2018. aastal korraldati VANT48 nime kandev inkubaator projektikavandite koostamiseks, mille põhjal jagati noorte ideedele 10 000 eurot.

Lisaks annab VNV igal aastal välja aasta noore ning aasta noorte- ja lastesõbraliku ettevõtte tiitleid, mis antakse üle pidulikul Viljandi linna EV aastapäeva vastuvõtul.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus