Uuenenud Kalevipoja muuseum Jõgevamaal tõmbab külastajaid

Jõgevamaal Kääpal avatud Kalevipoja muuseumis käis esimese 12 päevaga juba üle tuhande uudistaja.

Kalevipojale pühendatud ekspositsiooni näidati vanas Saare koolimajas ka varem, ent nüüd sai kogu maja tänu Euroopa Regionaalarengu Fondi rahastusele uue kuue ning sisu. Sihtasutuse Kalevipoja Koda juhi Annika Orase sõnul on esimesed päevad Kääpale toonud väga palju rahvast. Tema sõnul vaimustuvad külastajad just ootamatutest tehnoloogilistest lahendustest. Nii on spetsiaalselt muuseumile tehtud virtuaalreaalsuse abil põrgu väravates Vanapaganaga võitlust pidanud ka üle 80-aastased muuseumikülalised, lastest rääkimata.
„Paljud pole selliseid interaktiivseid elemente kunagi näinud ja veel vähem katsuda saanud,“ nentis Annika Oras. „Seda huvitavam on nende abil meie rahvuseepost avastada.“
Muuseum on eriline ka seetõttu, et külastajatel tuleb seal kanda susse. Kuna Kalevipoja Koda on saanud juba kahele teenusele EHE märgise, siis jätkatakse sama loodussäästliku visiooniga uuenenud muuseumis. „Oleme saanud susside kohta väga positiivset tagasisidet, kuigi kartsime, et äkki hakkavad inimesed nurisema,“ nentis Annika Oras. Kellel oma vahetusjalatseid kaasas ei ole, saavad jalavarjude otsa tõmmata spetsiaalsed muuseumi sussid, mis hiljem pestakse ja taas kasutusele võetakse.
Annika Orase sõnul tõotab tulla aktiivne sügis, sest muuseumi vastu tunnevad paljud koolid. „Kevadised ekskursioonid jäid tänavu tegemata ja nii tasub klassidega kindlasti meile külla tulla,“ lisas ta.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus