Tormas tuleb kuues talispordipäev

Torma vallas peetakse laupäeval talispordipäeva. Sealse spordihoone juhataja ja valla spordiorganisaatori Aarne Neimanni sõnul on talispordipäeval ülekaal tubastel aladel. Tormas on  läbi aegade olnud populaarsed pallimängud ning talisporti on harrastatud natuke vähem.

Tormas pole ka selliseid künkaid, kust suuskadega alla saaks tuhiseda. Suusatamises toimub individuaalne võistlus 2,5- kilomeetrisel rajal. Teatevõistluses, kus pearõhk on vaatemängulisusel, tuleb võistkonnal läbida umbes 400 meetri pikkune distants. Lisaks suusatamisele on kavas lauatennis, korvpalli vabavisked,  võistlus sõudeergomeetril. Võisteldakse ka mälumängus

Igal individuaalalal selgitatakse välja parim tüdruk ja poiss ning nais- ja meesvõistleja.

Kahjuks pole sellel talvel Tormas ka uisuvälja, ehkki mini-arena kooli juures oleks selleks igati sobilik paik ja varasematel aastatel on seal liuväli olnud. Neimanni sõnul on talispordipäeval võistlustulle astuvad võistkonnad peamiselt sõpruskonnad: tantsurühmad, koolide esindused, lasteaedade kollektiivid jne. Paremusjärjestus märgitakse võistluste lõppedes küll ära, ent meene saab iga osalenu.

Tavaliselt on Torma talispordipäeval osalejaid umbes 50.  

i

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus