Tiheda külas uuendatakse Peipsi järve elu tuba

Kasepää vallas Tiheda külas renoveeritakse Peipsi järve elu toa hoonet ja muudetakse ekspositsioon  mitmekülgsemaks.

Kasepää vallavanema Jüri Vooderi kinnitusel suurendatakse Peipsi järve elu toa uuendamisel näitusesaali, et väljapanek veelgi põhjalikumaks muuta.

“Ümberkaudsed elanikud on annetanud vanaaegseid kalapüügivahendeid, näiteks linaseid võrkeid, samuti kalamehe rõivaid ning muudki ajaloohõngulist ja haruldast, mida kõike  külastajatele tutvustada soovime. Vanematest Peipsi äärest pärit esemetest oleme jätkuvalt huvitatud,” rääkis vallavanem.  Tema sõnul ehitatakse Peipsi järve elu tuppa ka eraldi ruum juhatajale ning remonditakse hoones asuv Tiheda lasteaia söökla, kus edaspidi saab korralda ka koolitusi.

“Siin käib sageli ekskursioonidel kooliõpilasi ning kindlasti oleks mõttekas siin läbi viia ka mõned loodusainete tunnid,” lisas ta. Ilusamaks ja avaramaks saab Vooderi sõnul majas paiknev turismiinfopunkt ning nüüdisajastatakse ka tualettruumid.

“Peipsi järve elu toa uuendamiseks saime raha projektidest ning omaosaluse kattis vald,” ütles vallavolikogu esimees Aivar Anijago. Firma Aleksander-Ehitus OÜ peaks ehitustöödega valmis saama käesoleva aasta lõpuks.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus