Tänavuse heateo tegi SOS Lasteküla isa Ivar Pärnaste

<span>

Maakonna alaealiste komisjoni tänavuse hea teo konkursi võitis Põltsamaa SOS Lasteküla isa Ivar Pärnaste.

Ivar Pärnaste ei saanud tervislikel põhjustel Jõgevale sõita. Madis Kaasik, kes ta konkursile esitas, ütles, et Ivar Pärnaste võttis vastutuse siis, kui ta poleks pidanud seda tegema.

“Põltsamaa ekstreemspordihall oli kõikidele pinnuks silmas. Kuid noortele on see väga tähtis koht. Kui noored sinna kogunesid, siis paljud ei mõistnud, miks nad seal on ja mida nad teevad. Ivaril jätkus julgust võtta vastutus ja olla noorte jaoks olemas,” rääkis Madis Kaasik. Maakonna alaealiste  komisjoni juht Kirly Kadastik lisas, et spordihalli võti on Ivar Pärnaste käes ning ta käib seal aeg-ajalt noori vaatamas.

Eriline õpetaja erilistele lastele

Kristiina Raja Maarja põhikoolist märkis, et Hea teo konkursi nominent sotsiaalpedagoog Eda Rööpmann käib koolis ainult ühel päeval nädalas, kuid ta on professionaal piisava töökogemusega ning seetõttu jõuab ta väga palju. “Ta jõuab tegelda probleemidega, võtta vastu lapsevanemaid, neid ära kuulata ning nõustada, samuti anda nõu õpilastele. Tänu sellele on mõned õpilased oma käitumist ja õppeedukust parandanud,” kinnitas Raja.

Siimusti lasteaed-algkooli direktor Kaja Reiman ütles, et Hea teo konkursi nominendil õpetaja Merike Piksil on väga eriline klass juhatada. “Selle klassi tegi väga eriliseks see, et võtsime sinna sügisel veel ühe väga erilise õpilase. Õpetaja Merike Piks on väga eriline inimene ja saab lastega hakkama. Ikka tuleb ette probleeme ja raskusi. Kuid ta on mõelnud välja igasuguseid nippe, kuidas õppimist  huvitavaks teha ning peredega kontakti saada,” rääkis Reiman.

Merike Piks nentis, et pole oluline, millises maailmas elad. Oluline on hakkama saada ja ta püüab seda kunsti õpetada ka lastele.

Rita Kaasiku tunnustamiseks esitanud Ede Paju oli pannud  kirja, et tegemist on suure südamega ning kõikjale jõudva inimesega. “Probleemid, mida ta lahendama peab, on valusad, kuid Rita suudab anda palju soojust ja mõistmist, muutes olukorra talutavaks. Lastekaitsetöötajana leidis Rita alati võimaluse, kuidas appi tulla. Ta oli nõus ise abivajajaid sõidutama – lapsi kooli viima või nende juurde koju minema ning neid ära kuulama. Rita tööpäev ei lõppenud alati siis, kui kell kukkus, ta leidis aega ja tahtmist külastada peresid muul ajal, kuulata ära nende muresid ning aidata võimaluste piires. Just võimalusi leidis ta alati. Tegelikult ei olnud ükski olukord tema jaoks lootusetu.”

Kasvatab noortes eneseusku

Hea teo konkursi nominendi Lustivere põhikooli direktori Kaire Kampuse ööpäevas on 24 tundi nagu kõikidel teistel. “Neid tunde täidab ta lugupidamise üles näitamisega nende vastu, kes on leidnud end tihti äratõugatuna ning hüljatuna,” kirjutas Ede Paju. Ta tõi näiteks kooli tulnud lapsi, kes tunnistati isegi erikooli jaoks sobimatuks. “Kaire Kampus on leidnud lapsele võimaluse ning inimesed, kes temast hoolivad. Ta kuulab eksinud õpilase alati ära ning hoolib temast, samuti tunnustab hea käitumise ja hinnete eest. See kasvatab noortes eneseusku, mille puudumise pärast tihti probleemid tekivadki.”

Konkursi nominent Antonina Vahi on suviti maal viibivatele lastele aastaid kõikvõimalikke huvitegevusi ja trenne korraldanud. Tänavu leidis ta aega organiseerida Väikese Piiga valimised. Osales kümme last, vaatama kutsuti ka lapsevanemad. Antonina Vahi on alati laste jaoks aega leidnud.

Hea teo konkursi nominent Merike Rekor korraldas tänavu suvel Tabivere vallas riskilastele mitmeid ettevõtmisi. “Võtta kokku n-ö raskemad lapsed ja nendega hakkama saada on omaette julgustükk,” kinnitas Juula külavanem Eneli Kaasik. “Kuid Merike suutis pakkuda neile tuge ja mõistmist ning tegevust. Seda kõike tegi ta nii-öelda õhinapõhiselt. Selliseid inimesi on tänapäeval aina vähem,” nentis Kaasik.

Konkursi nominent Põltsamaa ühisgümnaasiumi õpetaja Toomas Annuk tõi kooli tagasi noormehe, kes oli kooliskäimisest loobunud. Õppealajuhataja Tiia Mikson ütles, et tänu Toomas Annukile lõpetas noormees edukalt kooli ning sai lõpueksamil “nelja”. Ta asus edasi õppima Põltsamaa ametikoolis.

Nominent Maarja põhikooli õpilaskodu kasvataja Ariana Rooba on kasvataja suure algustähega. Ta on õpilaskodu lastele vajadusel ema eest, viib neid bussi peale ja käib autoga järel.

Konkursi nominent Helena Nõmmik Põltsamaa ühisgümnaasiumist oskab märgata ja aidata ning toetada ka õpilase peret. Ta on lisaks hea kolleeg, kes teeb iga päev väikesi heategusid.

Hea teo konkursi nominent, Kaitseliidu Jõgeva maleva Torma üksikkompanii pealik Ants Noormägi on võtnud noorkotkaste hulka poisse, kellel pole jätkunud tahet või energiat muudes ringides osaleda. Ta on püüdnud kasvatada poistes aatelisust, mehelikkust, inimlikkust ning lugupidamist kaaslaste vastu.

Maakonna alaealiste komisjoni esimees Kirly Kadastik ütles, et eesmärk on tunnustada neid, kes aitavad riskinoori tagasi õigele rajale, pakkudes neile toetust ning leides neile vaba aja veetmiseks põnevat ja harivat tegevust. Jõgeva politseijaoskonna juht Ivar Dubolazov rõhutas, et kõik tunnustatud teevad kaaskodanike heaks väga palju.

Hea tegu 2014 nominendid

*Maarja põhikooli sotsiaalpedagoog Eda Rööpmann

*Siimusti lasteaed-algkooli õpetaja Merike Piks

*Sotsiaalkindlustusameti ohvriabi töötaja Rita Kaasik

*Lustivere põhikooli direktor Kaire Kampus

*Antonina Vahi

*MTÜ M.A.R.S.S. liige Merike Rekor

*Põltsamaa ühisgümnaasiumi õpetaja Toomas Annuk

*Maarja põhikooli õpilaskodu kasvataja Ariana Rooba

*Põltsamaa ühisgümnaasiumi huvijuht Helena Nõmmik</span>

*Kaitseliidu Jõgeva maleva Torma üksikkompanii pealik Ants Noormägi

i

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus