Talgud lisasid optimismi Laiuse seltsimaja taastamiseks

 

Tühjana seisva Laiuse seltsimaja korrastamise talgutel selgus, et praegu peaks veel olema võimalusi kultuurilooline hoone renoveerida ja uuesti kasutusele võtta.

Talgute ühe algataja, Laiuse naisrühma Meie Mari” tantsija Malle Aia sõnul tassiti rahvamajast välja rohkesti lahtist prahti. Puitu ja muud põlevat kasutame 23. juunil jaanitule süütamiseks, muu prügi viidi Torma prügilasse. Tööde käigus võeti seltsimaja saaliosa välisseinal maapinnast ühe meetri kõrguselt vooder maha. Soov oli kindlaks teha, kas saali edasised rekonstrueerimistööd on võimalikud. Nimelt on see saal oma suuruse poolest Jõgevamaa maapiirkonnas ainulaadne. Esialgse pildi põhjal on arvamus positiivne – seltsimaja saaliosale tasub katus peale panna. Kui hoone katuse peale saab, on ka seltsimaja edasine lagunemine peatatud,” ütles ta.

Aia märkis, et prahist riisuti puhtaks ka seltsimaja ümbrus. Siin on nüüd tõeliselt ilus,” kinnitas kohaliku elu edendaja.

Omaaegses seltsimajas ja selle ümbruses peetud talgutel osales kolmkümmend kuus inimest. Töötamas olid mehed ja naised, keda kohapeal heas mõttes kolkapatriootideks” kutsutakse: Jaan Oks, Maie Lääne, Heli ja Raivo Olesk, Auli ja Ilmar Iskar, Marianne Allingu, samuti Meie Mari” tantsijad ja paikkonna ettevõtjad Tiit Maripuu, Ain Viik ja Hardi Perk, kes ka  ühistegevuse idee algatajad olid.

MTÜ Laiusemäe Arenduskeskus eestvedaja Hardi Perk teavitas talgutest ka Facebook’i kontol avaldatud kuulutusel, mis kindlasti mitmeid osalejaid juurde tõi. Eriti meeldiv oli talgutel näha lapsi ja noori, kellest mitmed ütlesid, et tulevad kodupaiga seltsimajja meelsasti oma vaba aega sisustama, kui hoone kunagi taas uue kuue saab,” lausus Malle Aia.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus