Sügava puudega täiskasvanute uus toetamisteenus

Alates 1. maist pakutakse Viljandi maakonnas Karula külas asuvas Karula Kodus teenust sügava puudega täiskasvanutele, kes vajavad iga päev abi ja juhendamist. Tegemist on igapäevaelu toetamise teenusega päeva- ja nädalahoiuna.

Teenus on mõeldud neile, kellel on diagnoositud raske või sügav intellektihäire ning kes ei ole ise võimelised enese eest hoolitsema. Seetõttu vajavad need kliendid lisaks tavapärasele igapäevaelu toetamisele veel ka suurt hooldust, pidevat kõrvalabi või püsivat igapäevaste tegevuste üle võtmist tegevusjuhendaja poolt.

Teenust saab kasutada igal äripäeval, kuni 21 päeva kuus. Vajadusel on võimalik jääda ka ööbima. See tähendab, et kliendil on võimalik tulla Karula Koju esmaspäeva hommikul ja lahkuda reede õhtul. Teenust pakutakse väga paindlikult, vajadusel ka vaid korra nädalas.

Kui inimene vastab tingimustele, tasub teenuse eest sellest aastast alates sotsiaalkindlustusamet. Klient ise peab tasuma vaid toidu ja majutuse eest juhul, kui jääb ööbima.

Kuid teenust on võimalik kasutada ka neil, kes seda sotsiaalkindlustusameti kaudu ei saa. Sel juhul tuleb teenuse eest ise tasuda ja see maksab neli eurot. See on hea võimalus vaimupuudega inimeste hooldajatele, kes peavad näiteks päevaks minema oma asju ajama ning kel on vaja jätta oma hoolealune turvalisse kohta. Teenusel sisustame klientide päeva neile huvitavate ja jõukohaste tegevustega.

Karula Kodus pakutakse teenust kuni 12 inimesele.

Infot uue teenuse kohta saab sotsiaalkindlustusameti koduleheküljelt või võttes meiega ühendust telefonil 5340 7594.

REET ASMER, AS Hoolekandeteenused teenuste arendusspetsialist

blog comments powered by Disqus