Seebihokiturniir üllatas osavõtjate rohkusega

Neljapäeval toimusid Avinurmes teise seebihokiturniiri mängud. Seebihoki mõtte algataja ja korraldaja Katrin Kaarama räägib, kuidas idee taas sündida sai.


Millest selline kummaline mõte alguse sai?
Ühel päeval gümnaasiumi uurimistöö teemat otsides turgatas pähe, et miks mitte korraldada seebihoki mäng. See tundus endale nii toreda ideena, aga esimest korda sellest lähedastele rääkides ma oma mõttele tuge väga ei saanud. Kohe tulid arvamused, et liiga kummaline ja kindlasti liiga ohtlik, võivad kergesti vigastused tekkida.
Praeguseks on lähedaste kindel tugi olemas ja 30-liikmeline korraldusmeeskond annab võimaluse turniiri edukalt teha.
Ka osavõtjate ja pealtvaatajate vaimustus annab kindlustunde, et olen õigel teel. Eelmisel aastal samal ajal toimunud esimesel seebihokiturniiril osales kolm naiskonda ja viis meeskonda. Sellel aastal oli juba 9 naiskonda ja 10 meeskonda. Võistkondi oli kohale tulnud üle kogu Eesti: Vormsilt, Tallinnast, Tartust, Järva-Jaanist ja mujaltki.
Põhiliselt on ikkagi noored julgemad, aga on ka perevõistkondi. Kõige noorem oli 10-aastane ja vanem võistleja 50-aastane. Nii et huvi selle ala vastu tõuseb ja selle üle on rõõm.

Uurimistöö teemakaitsmine on veel ees, aga mängud toimuvad juba teist korda. Mis reeglite alusel mängu korraldatakse?
Mängureeglid on tänavahokile sarnased, väravakasti astuda ei tohi, teist mängijat rünnata ei tohi. Olen koostanud täpsed juhised ja need antakse ka osavõtjate meeskondadale tutvumiseks ning siiani ei ole keegi neid väga rikkunud. Ohutust tuleb jälgida kõigepealt ja eks igaüks hoiab end piisavalt, et mitte sihilikult vigastusi saada. Seebi libedus teeb kõiki ekstra ettevaatlikuks. Tegelikult on oht viga saada sama palju, kui mõnel teiselgi spordialal, näiteks hokis või jalgpallis. Jõud ja kiirus pole selles mängus ka peamine, vaid nutikus ja hea tasakaalutunnetus.

Millist seepi kasutate? Kätepesu?
Kasutame mangoseepi, mille spetsiaalselt meie jaoks saame OÜ Estko käest. Seda konsentraati on meil ühe turniiri korraldamiseks vaja 200 liitrit, millele vee lisamisega saab koguseks 400 liitrit. Iga paari mängu järel tuleb platsile libedust juurde valada. Platsid mõõtmetega 9×14 m on tugevast tendimaterjalist ja on väga libedad, need tegi meie jaoks OÜ Asula. Ühes võistkonnas võib olla maksimaalselt viis liiget ja korraga platsil neist kolm. Kuid harjutamiseks ei peagi olema suurt ala, vaid igaüks, kellel on seepi, saab ise harjutada kodus kasvõi duši all tasakaalu hoidmist. Harjutamine ei nõua eriliselt suuri väljaminekuid.

Imestan ikkagi, et kuidas noorel neiul üldse tuli mõte korraldada midagi nii ekstreemset?
Olen kogu elu olnud selliste militaarkalduvustega. Meeldib ennast proovile panna ja meeldib sport. Kuulun ühendusse Kodutütred ja plaanin pärast 12. klassi lõpetamist minna kaitseväkke aega teenima. Ja edasi õppima minna kas Sisekaitseakadeemiasse või Kõrgemasse Sõjakooli. Ka seebihokiturniiridega tahaks kindlasti jätkata, sest huvi tundub tõusvat ning sellist sportlikku meelelahutust on kõigile vaja. Kehaline aktiivsus kõigis vormides tuleb meile ainult kasuks. Kasvõi kord elus peaks meist igaüks selle mängu järele proovima. Kui on soov, siis saame tulla teie jaoks kohale ükskõik kuhu üle Eesti ja korraldada teile üks mäng. On suur rõõm toetajate ja abiliste üle, tänu kellele oleme saanud toreda koha Avinurme nime tõsta esile jälle korra Eesti kaardil.

ULVI TAMM

blog comments powered by Disqus